Bursa Ülkü Ocakları Şehit İmamoğlu’nu Andı

Bursa Ülkü Ocakları 8 Haziran 1970 de Şehadet şerbetini içen Ülkücü ağabeyimiz Yusuf İmamoğlu’nun şehadetinin 43. Sene-i devriyesinde Kabri başında başta İmamoğlu’nu ve diğer Ülkücü Şehitlerimizi dualar ile andı.

Emir Sultan Mezarlığında yapılan programda  Bursa halkının katılımı yoğundu. Kur’an tilvetleri ve dualar ile gerçekleşen programda Yusuf İmamoğlu’nun hayatından bahsedildi.
Programda Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Biçki ve MHP Bursa İl Başkanı Hasan Tokdaş kısa birer konuşma yaparak başta İmamoğlu olmak üzere bütün şehitlerimize rahmet dilediler.
Yusuf İmamoğlu 8 Haziran 1970 günü okumakta olduğu İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde komünistler tarafından şehit edildi..
Bursa’nın İnegöl ilçesinde oturan Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğuydu. Öldürüldüğü sırada İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü son sınıfında okumaktaydı.Yusuf İmamoğlu, aldığı kurşun yaralarına rağmen hemen ölmemiş, 23 dakika sonra can vermiş. Bu süre içinde cinayeti işleyen grup tarafından hiç kimse yanına yaklaştırılmadığı gibi olay sebebiyle çağrılan bir ambulans da yine fakülte bahçesine sokulmamıştı.Şehit olduğu zaman cebinden 35 kuruş para çıkmış ve otopsi sırasında da üç gündür hiç bir şey yememiş olduğu tesbit edilmişti.

Yusuf İmamoğlu’nun cenazesi kalabalık törenle vapurla memleketi Bursa’ya gönderilmiş ve Bursa Emir Sultan Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Ruhu Şad Olsun

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter