Bursa Mitingi ve Türk Milliyetçilerinin Mesajı – Ahmet Ali Vural

MHP’nin Bursa’da düzenlediği “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” mitingi yüz binden fazla Türk Milliyetçisinin katılımıyla gerçekleştirildi. Anadolu sahasında kurmuş olduğumuz en büyük devletin ilk başkenti olan Bursa’nın kent meydanı hınca hınç ülkücülerle doldu. Meydana inen Ülkücüler, Türk Milleti’nin bölünmez bütünlüğünü dosta ve düşmana karşı bir kez daha haykırmıştır.
MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, son günlerde yaşanan ihanet sürecine karşı Türk milliyetçilerinin kararlı ve dik duruşunu herkese bir kez daha göstermiştir. Bin yıldır yurt tuttuğumuz Anadolu’dan Türk milletinin adının ve hatıralarının asla silinemeyeceğini, bölücü bir örgütün taleplerinin asla milletimize yutturulamayacağını ve bin yıllık kardeşlik hukukunun ortadan kaldırılamayacağını net bir şekilde ifade etmiştir.
Türkmen Beyi Devlet Bahçeli, AKP’nin başlatmış olduğu “çözüm sürecinin” aslında bir çözülme ve yıkım projesi olduğunu tüm yönleriyle halkımıza anlatmış, bu kirli projeye Türk milliyetçilerinin asla geçit vermeyeceğini beyan etmiştir. MHP’yi ırkçılıkla ve etnik nefretle suçlayanlara, barış karşıtı olduğunu ve kandan beslendiğini iddia edenlere karşı millet ve milliyetçilik şuurunun ancak bunların panzehiri olabileceğini vurgulamıştır.
Sayın Devlet Bahçeli, tüm milletimizi milli ve manevi değerlerimizi korumaya ve yaşatmaya davet etmiştir. O’nun bu çağrısı başta Türk Milliyetçileri olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın gönlünde büyük akis uyandırmıştır.
Türk milliyetçilerinin PKK’nın meşruiyet kazanmasına, İmralı canisinin taleplerinin gerçekleştirilmesine, bin yıllık değerlerimizin tahrip edilmesine asla göz yummayacağı Bursa mitingi vesilesiyle herkese ilan edilmiştir. Tavrımız ve duruşumuz bu ülkenin birliğine ve dirliğine kast eden bütün gayrı milli zihniyetlere karşı açık bir ikaz niteliği taşımaktadır.
Bu coşkulu mitingden rahatsız olan AKP, mitingin iptal edildiğine dair şayialar çıkarmış ancak yüz binden fazla insanın meydanı doldurmasına engel olamamıştır. Bu yetmemiş, basın-yayın kuruluşları baskı altına alınarak, mitingin canlı yayınlanmasına mani olunmuştur. Birçok haber kanalı canlı yayını aniden kesmiş, diğerleri de çok kısa bir an yayınlamışlardır.
Türk milletinin uyanışına engel olmak isteyen AKP, basın-yayın organlarını sıkı bir denetim ve baskıyla yönlendirmektedir. Bu organlar da ne yazık ki basın ahlak ve ilkelerine uygun davranmanın derdini taşımamaktadırlar. Daha şimdiden basın, süreci “çözüm süreci” olarak adlandırmakta ve bunun karşısında olan Türk milliyetçilerini dolaylı ya da doğrudan itham etmekten çekinmemektedir.
Haber programlarında MHP ile haberleri sürekli “zehir zemberek”, “çok sert”, gibi ifadelerle sunan, MHP’yi ve onun liderini itibarsızlaştırmak isteyen kanalların varlığına üzülerek şahit olmaktayız. Bu, basın-yayın organlarının tarafsızlığını, ahlakını ve şerefini kaybettiğinin de bir göstergesidir.
Ne olursa olsun Türk milletinin bu ihanet sürecine geçit vermeyeceği anlaşılmıştır. Sokakta ki vatandaş bu ihanet sürecinden duyduğu rahatsızlığı artık dile getirmekte ve AKP’ye oy veren vatandaşlar da dâhil olmak üzere hükümete yönelik büyük bir tepki yükselmektedir.
İnancımız o dur ki, en yakın seçimlerde AKP geldiği gibi gidecek ve bu milletin gerçek sevdalıları ülke yönetimini devralacaktır. Gayret bizden, takdir yüce Allah’tandır.


Kategorisi: Gündem Yazıları

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter