Burdur-Çavdır Ülkü Ocakları Açıldı

Çavdır Ülkü Ocaklarının açılışı yapıldı. Açılışa Burdur Ülkü Ocakları İl Başkanı Arif Akkın, MHP İl Başkanı İbrahim Sakızcı ve Yönetim Kurulu, MHP İlçe Başkanları, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz ,MHP İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri,Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Burdur Şube Başkanı Orhan Akın,Türk Sağlık-Sen Burdur Şube Başkanı Mustafa Yiğit,TÜRKAV Burdur Şube Başkanı Adnan Gün ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.

Programda konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Arif Akkın, “Ülkü Ocakları Türkiye’nin ve dünyanın en büyük gençlik teşkilatıdır. Ülkü Ocakları Türk gençlerinin şaşmaz adresi ve Türk milletinin geleceğinin teminatıdır. Ülkü Ocakları her zaman Türk gençliğini Türklük şuuruyla İslam ahlak ve faziletiyle yetiştirmeyi kendisine gaye edinen , uğruna binlerce şehit verdiğimiz ve hepimizi yetiştiren güzide kurumdur. Türk milletinin müreffeh bir şekilde yaşaması için, bağımsızlığının sonsuza kadar devam etmesi için, ezan-ı Muhammediye’nin dinmemesi için, Türk bayrağının gönderden inmemesi için Şehitlerimizin ve Cennet Mekan Başbuğumuzun kutsal emaneti olan Ülkü Ocaklarımız ebediyen var olmalıdır. Bizler Ülkü Ocakları olarak birbirinden kıymetli nitelikli Türk gençliği yetiştirerek devletinin yönetimine, milletin hizmetine talibiz. Dolayısıyla bugünlerde memleketimizin her tarafı tabiri yerindeyse kara bulutlarla sarılmış durumdadır. Ülkücü,Türk milliyetçileri olarak bu karanlığın içinden çıkıp büyük Türk milletine hizmeti her şeyden önce kendimize ilke edindik.Biz Ülkü Ocakları olarak Kavgadan, gürültüden ve çatışmadan uzak durup,kendimizi eğitime,kültürel faaliyetlere ve milletimize hizmete sevk ederek kutlu mücadelemize devam edeceğiz. Liderimizin söylemiş olduğu “Can feda, gerekirse Anadolu’yu yeniden fethederiz” ifadesini her zaman dikkate alıp, milletimizin memleketimizin adına gerekli mücadeleyi de gözümüzü kırpmadan veririz. Fakat hiç bir zaman birilerinin kurmuş olduğu oyunun içinde figüran olmayız. Çavdırda bütün genç arkadaşlarımız Ülkü Ocaklarını bir nimet sayıp kendini bu kutsal ocakta yetiştirsinler. Yetişen bu kadrolarla Geleceğin büyük Türkiyesini , ilim, iman ve ahlak esasında birleşerek yeniden inşa edeceğiz,diyerek; Biraz sonra açılışını yapacağımız Çavdır Ülkü Ocaklarının başta candan aziz vatanımıza, milletimize ülküdaşlarımıza ve Çavdırımıza hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyor;hepinize teşekkür ediyorum”. dedi.

Burdur Ülkü Ocakları İl Başkanı Arif Akkın tarafından yapılan açılışın ardından Çavdır Ülkü Ocakları Başkanlığına Abdurahman Yıldıran atandı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter