Bozkurtlar Kocaeli Sokaklarına Sığmadı

3 Mayıs Türkçülük Günü sebebi ile Kocaeli Ülkü Ocakları’nın düzenlediği yürüyüş Merkez Bankası önünde başlayarak, Sabri Yalım Parkına kadar devam etti. Kadını, erkeği, çocuğu, genci binlerce Türk Milliyetçisi saat 18:00 den itibaren yürüyüşün başlayacağı Merkez Bankası önüne birikmeye başlardı. Mehter takımı ruhlara işleyen marşlarla katılımcılara şevk verdi. Etkinliğe Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Aydın Ünlü, bütün ilçe başkanları ve yöneticileri katıldı.

Beş bini aşan katılımcı sayısı ile Kocaeli’nde özlenen bir birliktelik tablosu çizilmesine vesile olan yürüyüşte özellikle büyük bir kalabalık oluşturan hanımların sloganlara katılma arzusu Başbuğ Mustafa Kemal’in Dünyada hiç bir milletin kadını “Ben Anadolu Kadınından fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu Kadını kadar emek verdim,” diyemez! sözünü  bir kez daha hatırlatmıştır.

Yürüyüşte milli birlik vurgusu yapan sloganları, Ülkücü Şehitlerin fotoğraflarının bulunduğu posterleri ile İl ve ilçe Ülkü Ocaklarına mensup gençler Türk Milleti’nin, İstiklalinin ve Cumhuriyetinin güvencesi olduğunu bir kez daha göstermişlerdir.

Yürüyüşün bitiş yeri olan Sabri Yalım Parkı’nda  alışık olmayan bir kalabalık vardı. Basın açıklamaları ve çeşitli eylemlerin adresi olan parka Türk Milliyetçileri sığmazken, büyük bir kalabalık yürüyüş yolunun parka bakan kısmına kadar gelebildi.

Son olarak konuşma yapan Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan sözlerine 3 Mayıs gününün tarihi öneminden bahsederek, Türkçülük Günü’nün ortaya çıkış sürecini anlattı ve şöyle devam etti; “Asırlardır Türk milletine karşı beslenen haset ve kin sayısız soykırım hareketine vesile olmuş, lakin Türk’ün inanç ve kudreti emperyalist haçlı ruhuna geçit vermemiştir. Ancak unutulmamalıdır ki milli şuur ve benlik olgusu sarsılmaya başladığı zaman, soysuz haçlı zihniyeti tekrar hakarete başlayacak, şu anda olduğu gibi milleti parçalanmanın eşiğine getirecektir. İktidar partisi olan AKP ve alçak zihniyeti Türk milletini acizleşmiş, ruhsuzlaşmış göstermekte karakteriyle oynamaya çalışmaktadır.

Terörist başının isteklerinin harfi harfine uygulanmaya başlandığı bu dönemde Türk milletine ait olan ne kadar değer varsa hepsine hakaret edilmekte, birlik ve bütünlüğün parçalanmasına yol açacak uygulamalar birer birer faaliyete geçirilmektedir. Bu uygulamalardan yeni olanı akil adamlar sıfatıyla hayata geçirilerek yüce Türk milletinin zekası ile dalga geçilmeye çalışılmaktadır.

Türküm diyemeyen ağızlar, asil Türk milletine duyulan büyük sevgiyi sözüm ona ayaklar altında ifadeleri ile yermeye çalışmakta, milletini baş tacı eden ve büyük Türk Ülküsü için mücadeleye girişen fedakar gençleri, faşistlikle ve ayrımcılıkla suçlamakta, Türklüğe hakareti, terör yandaşlığını, soykırım suçlamalarını, Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan saldırıları ve saymakla bitmeyecek türlü hainlikleri ise demokratik hak olarak nitelemektedirler.

Bu gün Oğuz’u, Kıpçak’ı,  Karluk’u ile Türk milletinin bir olduğunu gösteren gündür. Damarlarımızda asil Türk kanı dolaştığı sürece Türk dünyasının baki kalacağı bilinmelidir. Günümüzde her ne kadar kendi memleketimizde Türk olmanın haklı gururunu yaşamak, haykırmak artık suç sayılıyor olsa da, Türk milleti elbet tarihinden aldığı kudret ile zincirlerini yeniden kıracak, her seferinde olduğu gibi küllerinden yeniden doğacaktır. Burada toplanan binlerce gencin amacı, 3 mayıs 1944’te gönülleri vatan ve millet sevdası ile tutuşan birkaç bin gencin, yine bugünlerde de yaratılmaya çalışılan korku ve baskı rejimine karşı, tüm engellemelere rağmen gerçekleştirdikleri Kürşadcasına dik duruşun unutulmadığının dosta düşmana duyurulmasıdır.“ şeklinde konuştu.

İl Başkanı İbrahim Özcan’ın konuşması ardından yoğun kalabalığın hep bir ağızdan coşku ile söylediği “İstiklal Marşı” ile etkinlik tamamlandı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter