Bolu Ülkü Ocaklarından Şehitler Çeşmesi Açılışı

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı tarafından Şehitler Çeşmesi açılışı gerçekleşti . Açılışta konuşan Bolu İl Başkanı Adem EVCİL sözlerine şu şekilde başladı .  ’18 Mart büyük Türk Milleti’nin bağımsızlığının sağlanması ve bekası için şehadet mertebesine erişmiş tüm vatan evlatlarının saygı, şükran ve rahmet ile anıldığı gün olmakla birlikte aynı zamanda kazanılmış Çanakkale Zaferi’nin de kutlandığı gündür.

Son teknoloji silahlarla donatılmış düşman kuvvetleri sayıca az olan Türk ordusu tarafından imha edilmiş ve bu doğrultuda savaşları, gücü fazla olan değil imanı yüksek olan ve hakkı savunanın kazanacağı açıkça görülmüştür.

Onların bayrağı yere düşürmemek için “Allah Allah” nidalarıyla ölüme adeta koşarak gittiklerini unutmayacak ve Şanlı Türk Bayrağı’nı daha yükseklerde dalgalandırmak, indirmek isteyenlerin karşısında da çelik gibi durmak için yılmadan, yorulmadan mücadele edeceğiz. Gerektiğinde Seyit Onbaşı, Ezineli Yahya Çavuş, Yozgatlı Mustafa ve daha pek çok kahraman şehidimiz misali bizlerde gözümüzü kırpmadan vatan savunması için canlarımızı feda edeceğiz.

Bu vesile ile 101. yıldönümünü heyecanla ve gururla kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan savunması noktasında kanını toprağa akıtıp canlarını vererek şehadet şerbeti içmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Son olarak bu kutlu günde böyle bir hayır yapmanın gururu içindeyiz. Şehit ağabeylerimizi bizler yaşadıkça asla unutturmayacağız.Fırat kardeşimizi,ziya kardeşimizi,zeki ağabeyi…ve nicelerini.Şehitler çeşmesi yapımında bizlere destek veren Mhp belediye meclis üyemiz sayın Ercan Üsküp beye,çeşmemizin inşası için yer gösteren sayın belediye başkanımız Aladdin Yılmaz Beye ve yardımları ile çeşmemizin yapımına destek olan hayırsever büyüklerimize teşekkür ediyorum. Çeşmemizi Bolu Halkına hediye ederek hayırlara vesile olmasını yüce rabbimden niyaz ediyorum.’

 

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter