Bolu Ülkü Ocakları’ndan İftar Programı

Bolu Ülkü Ocakları kurduğu ramazan sofrasıyla, öğrencilere ve tüm bolu halkına ocak binasının altındaki salonda bütün ramazan boyunca iftar yemeği ikram etmektedir.

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Semizoğlu yaptığı konuşmasında;
“Ramazan ayı boyunca Bolu Ülkü Ocakları binasında vereceğimiz iftar yemeğine bütün vatandaşlarımızın teşriflerini bekliyorum.

Ramazan-ı şerifin de gerektirdiği gibi, aramızdaki muhabbet ve bağlılığı artırmak, bu mukaddes ayın maneviyatına birlikte varmak amacıyla bu iftar programını düzenlemiş bulunuyoruz. Ramazanın bizlere sağladığı bu manevi havayı sizlerle paylaşmak bizlere ayrıca mutluluk verecektir. Nefislerin terbiye edildiği, mertebelerin yükseldiği, iman gücünün arttığı böyle önemli bir ayı Rabbim hepimize layıkıyla geçirmeyi nasip etsin. Rabbimizin bizlere bolca rahmet ve mağfiret vaat ettiği bu ayda Peygamber efendimizin hadisi şerifinde de buyurduğu gibi ‘’ Bu ayda cennet kapıları açıktır, Rabbinizden dileyin ki sizin yüzünüze kapatmasın; cehennem kapıları kapalıdır, Rabbinizden dileyin ki sizin yüzünüze açmasın. Ve şeytanlar bu ayda bağlıdır, Rabbinizden isteyin ki onları size musallat etmesin.’’ Rabbimizin bizlere emrettiği ve Efendimizin sünneti seniyyesinde bizlere miras bıraktığı değerlere tabii bir ramazan geçirmemiz dileğiyle, ramazan ayının tüm Türk ve Müslüman alemine hayır ve bereket getirmesini dilerim.” dedi.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter