Bolü Ülkü Ocakları Şahlanış Yürüyüşü ve Gecesi Düzenledi

Bolu Ülkü Ocakları, “Şahlanış Yürüyüşü ve Gecesi” adlı program düzenledi.

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Kenan Çevik önderliğinde düzenlenen Şahlanan Yürüyüşü ve Şahlanış Gecesi’ne, MHP Belediye Başkan Adayı Şükrü Gülez, İl Başkanı Mehmet Aydın ve diğer partili yöneticileri katıldı.

Kardelen Meydanı’nda ‘Şahlanış Yürüyüşü’ için bir araya gelen partililer, Mehter eşliğinde İzzet Baysal Caddesi üzerinden Belediye Meydanı’na kadar yürüdü. Bu yürüyüşte partililere yaklaşık 5 bin Bolulu eşlik etti. Beş bin kişi eşliğinde İzzet Baysal Caddesinde yürüyen ülkücüler slogan atarak Mehter Takımının çaldığı marşlara eşlik etti. Birçok vatandaş evlerinin balkonlarından kalabalığı alkışlayarak ve ellerindeki Üç Hilal ve Türk Bayraklarını sallayarak coşkuya ortak oldu.

Ülkücüler daha sonra 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Şahlanış Gecesine katıldı. Gece, Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Kenan Çevik’in Kur-an’ı Kerim tilaveti ve konuşmasıyla başladı. Çevik yaptığı konuşmada, gecede emeği geçen tüm Ülküdaşlarına teşekkür ederek, son günlerde ilimizde ve ülkemizde birlik ve beraberliğin bozulması için oynanan oyunlara dikkat çekti. Ülkücülerin hiçbir oyuna alet olmayacağını dile belirten Çevik, yetişmiş Ülkücü Kadrolar var olduğu sürece bu topraklar üzerinde hesabı olanların hesaplarını bozacaklarını söyledi.

Gecede MHP İl Başkanı Mehmet Aydın ve Belediye Başkan Adayı Şükrü Gülez’de birer konuşma yaptı. Şükrü Gülez kürsüye çağrılırken, ‘30 Mart’taki Bolu Belediye Başkanı Şükrü Gülez’ ifadesi kullanılınca salonda büyük bir coşku oluştu. Konuşması ‘Bolu’nun başına Gülez gelecek’ sloganlarıyla sıkça kesilen Şükrü Gülez yaptığı konuşmada; “Bugün buradaki coşkuyu gördükten sonra ne kadar doğru ve hak bir yola çıktığımızı daha iyi anladım. İnşallah bütün ülküdaşlarımızın özlemi bitecek ve Bolu’ya hakkaniyetli, dürüst bir yönetim gelecektir.” ifadelerine yer verdi. Gülez; “Ülküdaşlarım hiç merak etmeyin. Ülkücüler dağları, bayırları aşarak Bolu ovasına inmiştir. Bugün caddede yaptığımız yürüyüş ve buradaki kalabalık bize bunu gösterdi. İnşallah hep birlikte el ele vererek bu bozulmuş, yolsuz, soygun düzene son vereceğiz. 30 Martta Bolu’nun burçlarına üç hilalin, adil, dürüst, halktan haktan yana olan yönetimini getireceğiz” cümlelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Kütahya Mehter Takımı bir gösteri sundu. Mehter Takımının Marşlarına hep bir ağızdan eşlik eden binlerce Ülkücü coşkulu anlar yaşadı. Mehter Takımının gösterisinin ardından Atilla Yılmaz ve Ahmet Şafak sahne aldı. Özellikle Ahmet Şafak’ın sahne almasıyla salondaki coşku doruğa çıktı. Ahmet Şafak’ın seslendirdiği Türkülere hep bir ağızdan eşlik eden binlerce Ülkücü gönüllerince bir gece geçirdi.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter