Bolu Ülkü Ocakları Ortaöğretim Diriliş Gecesi

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı Ortaöğretim Birimi öğrencilerinin Ülkü Ocakları  Genel Merkezi tarafından yapılan bilgi yarışmasında bölge birincisi olmaları ve Türkiye finallerine katılma hakkı kazanmaları münasebetiyle düzenlenen gecede Seyhan Sürmeli ve Ozan Manas sahne aldı.

Gece, İstiklal Marşı ve şehitlerimiz anısına yapılan bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden gecede Ülkü Ocakları Bolu Şubesi Başkanı Kenan Çevik bir konuşma yaptı.  Çevik yaptığı konuşmada; “Bu ocak Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Sarı Saltuk’un, Geyikler Baba’nın, Taptuk Emre’nin Ocağıdır. Bu ocakta yetişen gençlerin felsefesi onların felsefesidir. Yolumuz Türk İslam yoludur. Bu gençler bu yolda yetişirken bizlerde onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu Ocakta yetişen her genç nefislerini yenerek vatanına ve ailesine faydalı birer fert olarak yetişmektedir” ifadelerine yer verdi.

Konuşma yapan Ortaöğretim Başkanı Faruk Yüksel ise cehalete ve adaletsizliğe sesleniş birincilik kürsülerinden olmalıdır, dedi.

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter