Bolu Ülkü Ocakları Hocalı Katliamı’nın 22. Yıl Dönümünde Anma Programı Düzenledi

Dağlık Karabağ Bölgesi’nde Hocalı’da 26 Şubat 1992 yılında Ermeniler tarafından yapılan katliam sonucu hayatını kaybeden 613 Türk’ü unutmayan Bolu Ülkü Ocakları, katliamın 22 inci yıl dönümünde bir anma programı düzenledi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Aktivite Merkezi’nde düzenlenen anma programına, MHP İl Başkanı Mehmet Aydın, Merkez İlçe Başkanı Ruhi Doğanöz, Belediye Başkan Adayı Şükrü Gülez, Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Kenan Çevik, Bolu Ülkü Ocakları İl Yönetimi, Bolu Ülkü Ocakları Üniversite Birim Başkanı Samet Delibaş ve çok sayıda ülküdaşımız katıldı.

Hocalı katliamını anlatan serginin gezilmesinden önce Bolu Ülkü Ocakları Üniversite Birim Başkanı Samet Delibaş tarafından “Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesi’nin, Hocalı Kasabasında sahnelenen Ermeni vahşetinin 20’nci asrın en büyük facialarından ve felaketlerinden birisi olarak tarihe geçtiği” vurgulandı.

22 yıldır Dağlık Karabağ Bölgesinde süren Ermeni işgaline dikkat çeken Delibaş; “ Özelde Hocalı, genelde Dağlık Karabağ’daki insanlık ayıbını görmek istemeyenlerin, sözde Ermeni soykırım iddiaları üzerinden Türk milletini yargılamaya girişmeleri ve bunun için sistematik faaliyet yürütmeleri insafsızlığın ve yüzsüzlüğün resmidir.” ifadelerini kullandı. Devamında “Hocalı katliamının 22’nci yıldönümünde, hayatlarını kaybeden soydaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, Ermeni mezalimini şiddetle kınıyor, Türk gibi düşünüp, Türk gibi yaşayan yüreklere bin selam ediyorum. Allah Türkün yadını dillerden düşürmesin korusun ve yüceltsin. Ne Mutlu Türküm Diyene” sözleri ile konuşmasına son verdi.

Açıklamanın ardından kalabalık, sloganlarla Hocalı Katliamı’nı protesto ederek resim sergisinin açılışına katıldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan MHP Belediye Başkan Adayı Şükrü Gülez, Hocalı’da yaşananların tüm dünyanın gözü önünde yaşandığını dile getirdi ve program sona erdi.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter