Biz Kimiz? – Ahmet Şefki Kuzulu

“Kürt-Türk ayrımı olduğunu 1980 darbesinde ceza evinde gördüm.” diyen Muş’lu Sami KARAKUŞ’U hiç dinlediniz mi? Hiç okudunuz mu? Tarihinizi… İsmini bile telaffuz edemediğimiz kişilerin düşüncelerini benimseyene kadar ecdadınızı anlamaya hiç çalıştınız mı? “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN çizgisinden çıkmasaydı eğer, ben Milliyetçi Hareket Partisi’ni (MHP’yi) kurmazdım.”diyen Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’İ hiç anlamaya çalıştınız mı?

Galip Erdem diyor ki; ”Kızıl ellerin hazırladığı kara damga: Faşistlik! İyi belleyelim. Faşistlik, komünist olmayanların ortak sıfatıdır. Bizi faşistlikle suçlayanların suratına gerçeğin şamarını indiriniz. Ve mutlaka cevap isteyiniz: Faşizm’in ağababası Musolini Antalya’mıza göz diktiği vakit en sert karşılıkları Türk milliyetçilerinden almıştı. Komünizmin kan dökücü diktatörü Stalin, vatanımızdan parçalar isteyince tek bir sosyalistin sesi çıktımı?”

“Türk Milliyetçiliğini” ayaklar altına aldık diyorlar, bunu alkışlayanların Vatan evladı olduğundan şüphe ederim.  Tarih tekerrür etmekte ve bir kez daha anlaşılıyor ki gerçek Vatan evlatları Ülkü zihniyetine sahip Ülkü Ocaklarına mensup bağrında Türk-İslam Ülküsünü barındıranlarda.

Hz. Muhammed (SAV) Efendimizin Veda Hutbesi’ni örnek gösteriyorsunuz. Evet, çok şükür imanımız tam. Yüce Mevla’nın farzlarını ve Peygamberimiz (SAV) Efendimizin Hadisi Şerifleri’ni şüphesiz dilimizle ikrar kalbimizle de tasdik ettik ve her zamanda ediyoruz. Lâkin ortada şöyle bir durum var: Türk soyundan gelen bir kavim, tarih sayfalarının başından bu yana sürekli zulüm altında kalmış ve Allah için savaşmıştır. Şimdi ben size soruyorum siz değil misiniz YÖK taslağı içine Ruhban okullarını ve kiliseleri açmak için zemin hazırlayan.

Ecdadımız yedi düvele meydan okuyarak ay yıldızlı bayrağımızı göndere çekerken, Hakkâri’de Mehmetçiğe bayrağı indir emrini veren siz değil misiniz? Sizdiniz askeri araçların üzerine ne olduğu belirsiz bez parçalarının asılmasına izin veren. Türk Bayrağını asmak kışkırtma olarak kabul edilmedi mi? “Ne Mutlu Türküm!” demeyi ayıp hale getirmediniz mi? Andımızı kaldırmak için cüret göstermediniz mi? Sizin ben Türklüğünüzden şüphe ediyorum artık.

 


Kategorisi: Gündem Yazıları

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter