Birlik Bizim Dinimiz, Birlik Bizim Dilimiz; İşte, Fikirde Birlik Ülkümüzdür !

Sayın Genel Başkanımızın Cuma Mesajı ;

Birlik ve beraberlik atalarımızın bize mirası, Peygamber Efendimizin(s.a.v.) sünneti ve hepsinden öte Yüce Allah’ın(c.c.) emridir.

Hacı Bektaşi Veli Hazretlerinin de buyurduğu gibi dirliğin temeli birliktir. İnananlar bir olup, güçlü olup, her daim galip olmayı başarmışlardır. Hele ki yaşanan sıkıntılar, çekilen çileler, vurulan kamçılar milletimizi birbirine daha da yaklaştırmış, adeta tek bilek, tek yürek ve tek vücut olmayı sağlamıştır.

Bugün ülkemizin zor bir dönemden geçtiği, yüzlerce yıldır hesap yapanların cenderesinde sıkıştırıldığı aşikardır. Şehit vermediğimiz, cinnet ve cinayetlere tanık olmadığımız bir gün geçmemektedir. Bir yanda değerlerini yitirenler diğer yanda ahlakı paspas yapıp ayaklar altına serenler manşetlerden milletimize tesir etmeye çalışmaktadır.

Bu yıkım ve yıldırma hareketinin karşısındaki en büyük güç şüphesiz Ülkücülerdir. Milletimizin değerlerinden beslenen ve ruhunu İslam’dan alan, Allah(c.c.) yolunun takipçileri olan Ülkücü Hareket her şeyden öte birlik ve beraberlik hareketidir. Yüce Allah’ın(c.c.) “İçinizden, insanları hayra çağıracak, iyiliği emredecek, kötülükten alıkoyacak bir topluluk bulunsun. İşte onlar, kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmrân Suresi 104. Ayet) buyruğunu gönülden alan ve gönüllere nakşeden Ülkücüler Türk Milletinin ve tüm mazlumların yegane umudur.

Cesaretimizin ve samimiyetimizin en büyük membaı; kardeşliği aşan, Allah Davası’na hizmet etmenin huzurunu yaşatan, zamanı geldiğinde ölüme dahi gülerek gitmeyi sağlayan Ülküdaşlık hukukudur. Birlik bizim dinimiz, birlik bizim dilimiz; işte, fikirde birlik ülkümüzdür! Gel gör ki, samimiyetten yoksun ismini dahi açıklayacak cesareti olmayanlar bugün bu hukuku yok etmeye gayret göstermektedirler. Sosyal medyada bir Ülkücüye asla yakışmayacak ifadelerle Ülküdaşlarımızın arasına nifak tohumları ekmeye çalışan bu zevat Ülkücüyü Ülkücüye düşürmek için her türlü çirkefliği yapmaktadır. Ömrü boyunca Ülkücü Harekete bir zerre olsun hizmeti olmayan, Ocağın ahlakından ve terbiyesinden nasibini almamış ve hatta senelerce menfaat gereği siyasi tercihi başka odaklar olmuş bu şahıslar, tek bir yerden aldıkları emri yerine getirme gayretiyle bir kaos oluşturma hevesi içerisindedirler.

İnanıyorum ki bu kirli ağızlar ve klavye madrabazları niyetlerinde galip olamayacaklardır. Zira Ülküdaşlık hukukunu ne 12 Eylül zulmü ne kızıl kurşunlar ne de küresel sermaye sahipleri aşamamışlardır. Ayrılığın azabından birliğin rahmetine sığınan Ülkücüler, davalarına olan samimiyet ve sadakat, şehit ve mağdurlarına olan vefa, Türk Milletine gönülden duydukları sevgiyle bu oyunu mutlaka bozacaklardır. “Gök Kubbe’de hoş bir sada” bırakmanın derdinde olarak bugünün hesabını millet ve Allah(c.c.) huzurunda vereceklerinin bilincinde olmaya devam edeceklerdir. Bu anlayış çerçevesinde, yarın yüz yüze bakamayacak söylemlerden ve eylemlerden uzak durmak her ülkücünün muhakkak asli vazifesidir.

Şüphesiz ki, Şehitlerimiz Halil Esendağ ve Selçuk Duracık’ın birliği, Mustafa Pehlivanoğlu’nun cesareti, Süleyman Özmen’in samimiyeti bugün Ülkücüler arasında yaşamaktadır. Ertuğrul Dursun Önkuzu’nun adanmışlığı, Ruhi Kılıçkıran’ın inanmışlığı ve binlerce şehidimizin emaneti tabiki de baki kalacaktır. Galip Erdem Ağabeyimizin “Allah’ım, hırslarımızı yenmenin yollarını öğret bize, birbirimizi sevmenin yollarını öğret. Milletimize lâyık insanlar olalım. Halka ve Hakk’a hizmet etmesini bilelim. Bize “Büyük Cihad”ın yollarını öğret, nefsimizi yenmenin sırlarını öğret. İyi olmanın yollarını öğret!” duası hala üzerimizdedir.

Bir gün olsun dualarımızda unutmadığımız, bir an olsun aklımızdan çıkarmadığımız başta cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey ve otuz altı yıl önce kahpece şehit edilen rahmetli Bakanımız Gün Sazak Bey olmak üzere tüm Şehitlerimizi ve ahirete intikal etmiş olan büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Onların manevi huzurunda sevdalısı olduğumuz büyük Türk Milletine hizmeti her türlü menfaatin ve çıkarın üzerinde göreceğimize, tıp ki ant içip, yemin ettiğimiz gibi mutlaka başaracağımıza söz veriyorum. Dualarında bulunmak dileğiyle tüm Ülküdaşlarıma hayırlı cumalar dilerim.

 

Olcay KILAVUZ

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı  Genel Başkanı

27 Mayıs 2016


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter