Basın Özgürlüğüne Vurulan Darbe- Seyit Karakaya

Ülkemizin gündemi çok hızlı bir şekilde değişiyor. Yolsuzluk operasyonları, HSYK tartışmaları, “Paralel Devlet” çekişmeleri derken şimdi de Başbakan’ın internete sızan ses kayıtları gündeme geldi. İzlemek isteyenler aşağıda belirtilen linkten ulaşabilir.*

Bu ses kaydında Başbakan açıkça bir haber kanalının müdürünü arayarak “Devlet Bahçeli’nin açıklamalarının kaldırılmasını” istemiştir. Haber müdürünün büyük bir panik ve korku içinde olduğu ses tonundan anlaşılmaktadır. Haber müdürü bu talimattan sonra derhal teknik görevlileri arayarak haberin kaldırılmasını söylemiştir.

Basın özgürlüğünün açıkça ihlal edildiği bu kayıtlar, başka bir ülkede yayınlansa herhalde muhataplarının istifalarına yol açardı. Ancak ülkemizde bu kayıtlar bile haber değeri taşımamış, sosyal medya haricinde medyada yer bulmamıştır. Bu olay dahi medyada nasıl bir korkunun oluştuğunu kanıtlar niteliktedir. Ülkemize “demokrasi ve özgürlük getirdiğini” iddia edenlerin bilinçaltlarında “baskı ve güç” elde etmekten başka bir şey olmadığı anlaşılmıştır.

Başbakan’ın demokrasi ve özgürlükten ne kadar uzak bir zihniyette olduğu bu kayıtlar sayesinde bir kez daha net bir şekilde görülmüştür. Her geçen gün daha da baskıcı bir konuma bürünen Başbakan’ın bu gidişatı ne kendisi ne de ülkemiz için hayırlı değildir. Toplumda ki huzursuzluk ve gerginliği gün geçtikçe tırmandıran Başbakan, milli birlik ve beraberliğimize onulmaz yaralar açmaktadır.

Bu olay, MHP’nin basında neden yer bulamadığı sorusuna da bir ölçüde cevap olmuştur. Kendisi gibi düşünmeyenlere tahammülü olmayan Başbakan, MHP’yi karşısında en büyük engel olarak görmektedir. MHP’nin yükselmesini engellemek için sansür dâhil her türlü baskının uygulanması kararlaştırılmıştır.

Ancak unutulmamalıdır ki, Türk milliyetçileri hiçbir diktatöre pabuç bırakmaz. Bu milletin gerçek sevdalısı olan ülkücüler daha çok çalışıp, halkla bütünleşecek ve medyanın oluşturduğu setleri yıkacaktır. Bozkurtun gür sesi her şeye rağmen yankılanacak, dostlara güven, düşmanlara ise korku verecektir.

*http://www.youtube.com/watch?v=FfKfUdx0QVQ (Erişim: 06.02.2014)


Kategorisi: Gündem Yazıları

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter