Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i Rahmet-i Rahman’a kavuşmasının 19. sene-i devriyesinde rahmet, minnet ve özlemle yad ediyoruz.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i Rahmet-i Rahman’a kavuşmasının 19. sene-i devriyesinde rahmet, minnet ve özlemle yad ediyoruz. O’nun yüksek seciyesi, eşsiz vakarı, destanlaşan mücadelesi Ülkücü Türk gençliği için en büyük ve anlamlı örnekler bütünüdür. Başbuğ Alparslan Türkeş adı her geçen gün dilden dile, gönülden gönüle yayılmakta; fikirleri ilk günkü tazeliğini korumaya devam etmektedir. Başbuğumuzun açtığı ülkü yolu, yine onun fikirleri doğrultusunda ışımaya ve Türk gençliğinin ufkunu aydınlatmaya devam etmektedir. Başbuğ Alparslan Türkeş’i belki hiç görmeyen, hiç dinleme imkanı olmayan yüz binlerce genç onun aziz hatırasına çok derin bir sevgi ve muhabbet beslemektedir. Başbuğ Alparslan Türkeş’in öz evladı olan Ülkücü Gençlik, O’nun işaret ettiği Milliyetçi Türkiye hedefine ve Büyük Turan Ülküsüne büyük bir inanç ve kararlılık halinde yürümeye devam etmektedir. Ülkü Ocakları, Başbuğ Alparslan Türkeş’in bıraktığı en büyük iki emanetten biri olarak; üzerinde taşıdığı sorumluluğu hakkıyla yerine getirerek, Başbuğ’umuzun ruhunu şad etmekten bir an bile vazgeçmeyecektir. Şartlar ne kadar zorlu, ihanet ne kadar aleni, düşman ne kadar kalabalık olursa olsun Başbuğ Türkeş’in öz evlatları sarsılmaz iradeleri ve çelikleşmiş karakterleriyle hepsinin üstesinden geleceklerdir. Kerkük’ten Kırım’a, Bakü’den Taşkent’e, Bosna’dan Kaşgar’a ve bucak bucak bütün Anadolu’ya yayılmış olan Türkeş adı asla unutulmayacak; dost yürekler için muhabbet, bed yüzlüler için korku saçmaya devam edecektir.

Bu itibarla Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey başta olmak üzere, ülkü uğrunda can veren aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş tüm dava büyüklerimizi saygı ve özlemle anıyoruz. Yaktıkları ülkü ateşinin kıyamete dek sönmeyeceğine yürekten inanıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Olcay Kılavuz
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
4 Nisan 2016


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter