Türkmen Evi Başbuğ Alparslan Türkeş Turnuvası Sonlandı

Ülkü Ocakları Türkmenevi tarafından düzenlenen ve tamamı Türkmenlerden oluşan yirmi altı takımın mücadele ettiği Başbuğ Alparslan Türkeş Turnuvası, Mamak Şehir Stadında oynanan final maçıyla son buldu.

Yirmi altı takımın arasından finale kalan Çelebioğulları Türkmen Spor ve Demetevler Türkmen Spor takımları arasında yapılan final maçına Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz'da katıldı. Karşılaşmanın ilk yarısında Demetevler Türkmen Spor’da forma giyen Sayın Genel Başkanımız ikinci yarıda da Çelebioğulları Türkmen Spor’un formasıyla mücadele etti. Normal süre içerisinde beraberlikle sonuçlanan maçın galibi penaltılarla öne geçmeyi başaran Demetevler Türkmen Spor oldu. Maç sonunda soydaşlarımızla sohbet eden Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz; Başta Irak Türkmenleri olmak üzere tüm soydaşlarımızı yakinen takip etmekteyiz. Bugün kapsamlı bir şekilde adeta soykırıma uğrayan soydaşlarımızın dertleriyle dertlenirken istedik ki bir nebze de olsa yüzleri güldürelim, sevincinize ortak olalım. Bu düşüncelerle Türkmenevi tarafından düzenlenen turnuvanın finalinde sizlerle beraber olmaktan, omuz omuza mücadele etmekten büyük mutluluk duydum. Sporun birleştirici atmosferi ve sizlerin azmi mutluluğumuzu arttırırken, umutlarımızı tazelememize vesile oldu. Özellikle de maç esnasında herhangi bir takım yerine doksan dakika boyunca Türkmeneli diye tezahürat yapan çocuklarımız bu davayı yaşatacak nesillerin yetiştiğini gösterdi. Mutlaka Irak Türkmenlerinin layık oldukları gibi Türkmeneli’nde barış ve huzur içerisinde yaşayacaklarına içtenlikle inanıyorum. Bu inanışımızı güçlendiren ise yaşları küçük ama yürekleri büyük bu yavrularımızın varlığıdır.

Zaman zaman hoyratların da söylendiği Başbuğ Alparslan Türkeş Futbol Turnuvası finalinden sonra soydaşlarımızla ve Türkmen çocuklarıyla hatıra fotoğrafı çektiren Genel Başkanımızın stattan ayrılmasıyla beraber program son buldu.

 

 

 

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter