Bafra Ülkü Ocakları Mehmet Akif Paneli Düzenledi

Bafra Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ölümünün 77. Yılında milli şair Mehmet Akif Ersoy’u düzenlediği bir panelle andı. Panelin konuşmacıları 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Şaban Sağlık, Doç. Dr. Şahin Köktürk ve Yrd. Doç. Dr. Dursun Ali Tökel’di.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından başlayan panelin başkanlığını Doç. Dr. Şahin Köktürk Yaptı. Şahin Köktürk konuşmasında, Mehmet Akif’in bir derya olduğunu, kendilerinin bu deryadan ancak bir damla sunabileceklerini; büyük adamları her yönüyle anlatmanın mümkün olmadığını onu ancak birkaç yönüyle tanıtmaya çalışacaklarını söyledi.

Prof. Dr. Şaban Sağlık da yaptığı konuşmada İslam toplumlarında şairlere peygamberler gibi hürmet edildiğini, onlara ceza verilecekse bile kanlarının dökülmeden cezalandırıldıklarını belirterek Mehmet Akif Ersoy’un da bu millet için bir aydın, bir Türkçü ve bir İslamcı olduğunu belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Dursun Ali Tökel ise yaptığı konuşmada dünyada bazı şanslı kişilerin olduğunu kendileri madden yok olsalar bile adlarının sonsuza dek yaşayacağını Mehmet Akif’in de bunlardan biri olduğunu, ölümünün üzerinden 77 yıl geçmiş olmasına rağmen Akif’in çeşitli toplantılarda anıldığını ve yazdığı milli marşımızın her an her dakika bir yerlerde okunduğunu kaydetti.

Panelin bitiminin ardından Panel katılımcılarına Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Eroğlu, MHP Samsun milletvekili Cemalettin Şimşek ve MHP ilçe Başkanı Hüseyin Acar tarafından plaket takdim edildi. Plaket takdiminde bir konuşma yapan Bafra Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hakan Eroğlu, vatanperverlerden ziyade bölücüperverlerin cirit attığı bir ortamda artık gerçek vatanseverlerin elini taşın altına koyma vaktinin geldiğini, bu amaçla bir olup diri olmak zorunda olunması gerektiğini ifade etti.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter