Ayni Yardımların Suriye Türkmenleri’ne Teslimiyle İlgili Basın Açıklaması

20 Kasım 2015 tarihli basın açıklamasıyla başlatmış olduğumuz Suriye Türkmenleri’ne yardım kampanyası kapsamında toplanan ayni yardımların ihtiyaç sahibi soydaşlarımıza ulaştırdık.

Türkiye genelinde tüm il ve ilçe teşkilatlarımızın yoğun gayretleriyle ve özverili çalışmalarıyla bizlere emanet edilen ayni yardımları bizzat şahsımın nezaretinde ihtiyaç sahiplerine teslim ettik. Çadır,battaniye, gıda, su, kışlık giysi ve sağlık malzemelerinden oluşan yardımlarımız ile soydaşlarımızın dertlerine deva olmaya çalıştık. Özellikle çocuk maması, çocuk elbisesi, çocuk bezi ve sağlık malzemelerini bu ürünlere en fazla ihtiyaç olan bölgelere sevk edilmesi hususunda azami dikkat gösterdik. Son iki hafta içerisinde Türkmen soydaşlarımıza elli tırın üzerinde insani yardım ulaşmasını sağladık. 2 Aralık 2015 günü 37 tırdan oluşan yardım konvoyumuzun 4 tırı Şanlıurfa ve 2 tırı Kilis’te bulunan göçmen soydaşlarımıza ulaştırılırken, 7 tırlık yardım ise Halep bölgesinde mücadele eden soydaşlarımıza ulaştırılmak üzere Kilis’e nakledildi. 8 tırlık ihtiyaç malzemesi ise Türkmendağı’nda mücadele eden soydaşlarımıza teslim edildi. 16 tırlık yardım malzemesi ise yine ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Hatay’ın Yayladağı ilçesine gönderildi.

Yardımlarımızın teslimi sırasında soydaşlarımız ile kucaklaşarak yaşadıkları sıkıntıları bizzat kendilerinden dinledik. Bölgede yaşanan acılara ve savaşın ardında bıraktığı gözyaşlarına tekrar tanıklık ettik. Tıpki yardımların toplanmasından önce ihtiyaç malzemelerinin belirlenmesi hususunda olduğu gibi dağıtım yerlerinin tespiti içinde başta Suriye Türkmen Meclisi olmak üzere soydaşlarımızla ve bölge ocaklarımızla istişareler gerçekleştirdik. Şehitlerimizin emaneti olan yetimlerin yüzünü güldürmeye, öksüzlerin kimsesiz olmadıklarını hissettirmeye ve yalnızlığın Türkmenlerin kaderi olmadığını vurgulamaya çalıştık. Büyük Türk Milletinin yardımlarıyla birlikte dualarının da kendileriyle olduğunu ileterek onlardan da bizlere dua etmelerini talep ettik. Geçmişte de belirttiğimiz gibi Kerkük ile Sivas’ın türkülerinin, Antep ile Telafer’in sofrasının bir, Urfa ve Halep aynı hikayenin şehirleri olduğunu söyledik. Gavur Dağı ve Türkmen Dağı aynı coğrafyanın çocukları olduğunu zira hepsini vatanlaştıranın aynı milletin kanı, aynı milletin evlatları olduğunu vurguladık.

Soydaşlarımıza olan desteğimiz şüphesiz artarak devam edecektir. Ancak bölgeye ulaştırılan insani yardım malzemeleri yeterli miktara ulaştığı için yeni bir kampanyaya kadar ayni yardım kampanyamız sonlanmıştır. Tekrardan ihtiyaç duyulması halinde ayni yardım kampanyası başlatılana kadar, yardımlarımız gerek yardım hesaplarımız gerekse kısa mesaj yoluyla bizlere ulaştırılan nakdi yardımlar üzerinden devam edecektir. Son olarak, desteklerini bizden esirgemeyerek yardımlarını bizlere emanet eden, necip Türk Milleti’ne tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Hz. Peygamberin emanete karşı hassasiyeti doğrultusunda bu yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına aracılık eden her biri birbirinden değerli Ülkü Ocakları il ve ilçe başkanlarımıza, aynı hassasiyetle hareket eden kıymetli yöneticilerimize ve Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in yiğit ve cefakar mensuplarına ayrı ayrı muhabbet, dua ve selamlarımı sunuyorum. Yüce Allah(c.c.)’tan; gerek yardımlarını gerekse emeklerini esirgemeyenlerin, yaptıkları hayırları, dergâh-ı izzetinde kabul etmesini niyaz ediyorum. Bozkurtlar eğilmeyecek, Türkmen Dağı geçilmeyecektir.

Olcay KILAVUZ – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
4 Aralık 2015


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter