Aydın Ülkü Ocakları’ndan 3 Mayıs Türkçülük Günü Etkinlikleri

Aydın Ülkü Ocakları gün boyu düzenlenen etkinliklerle 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutladı.

İlk olarak Adnan Menderes Üniversitesi Ülkücüleri 3 mayıs Türkçülük Günü kutlamalarını üniversitenin merkez yerleşkesinde gerçekleştirdi.

Çok sayıda Ülkücü öğrenci ile öğretim üyesinin katıldığı kutlama törenleri, ülkücü öğrencilerin Türk bayrakları ile yerleşkede yaptıkları yürüyüş ile başladı.

AKM önündeki törende saygı duruşu ve istiklal marşının ardından ADÜ Ülkücü Öğrencileri adına yapılan konuşmada ;“Kaynağımız Ötüken, kökümüz Söğüt, kollarımız Balkanlar, Ortadoğu, Afrika, gövdemiz Türkistan, başımız ise Türkiye’dir. Bunu biliniz.

Viyana önlerine kadar gidişimizi unutmadık, unutmayacağız. Balkanlardaki kayıpları unutmadık, unutmayacağız. Yemeni unutmadık unutmadık unutmayacağız. Turgut reisin mezarı olan Trablus’u, kahraman TÜRK analarının, Türk kızlarının, Türk evlatlarının hüznü ile bulanmış Kırımı, Türkistan’ı, Kerkük’ü, Musul’u, Kıbrıs’ı diğer Türkmen şehirlerini unutmadık, unutmayacağız.

Bugünde tıpkı Çanakkale gibi, içte ve dıştaki kuşatmayı yaracağız ve asla teslim olmayacağız. Oturmayacağız, beklemeyeceğiz, dinlenmeyeceğiz. Bizim, Türk milletini karşılıksız sevenleri esirgeyen yüce Allah’a inancımız tamdır. Üstümüzde şehitlerin duası bizler içindir. Yanımızda aziz milletimiz, önümüzde kılavuz olan siz cesaret timsali Bozkurtlar oldukça, hiçbir dağ önümüzde duramayacaktır.” dendi.

Konuşmaların ardında pilav ve ayran ikramı yapıldı.

Aydın Ülkü Ocakları’nın 3 Mayıs Türkçülük Günü kapsamındaki etkinlikleri Mehteran gösterisi ve Ahmet Şafak konseriyle devam etti.

İstasyon Meydanı’nda bulunan Aydın Ülkü Ocakları binası önünde; Nazilli Belediyesi Mehter Takımı’nın gösterisiyle başladı.

Gençlik Caddesi ve Kızılay Caddesi üzerinden programın gerçekleştirileceği, Atatürk Kapalı Spor Salonu’na kadar mehter takımının muhteşem gösterisi, Aydınlıları heyecanlandırdı.Mehter takımının ardından spor salonuna kadar yürüyen ve “Ne mutlu Türküm diyene, Türkiye Türktür Türk kalacak, Alpaslan Türkeş’in askerleriyiz” şeklinde slogan atan ülkücü gençler ile mehter takımına halk alkışlarla sevgi gösterisinde bulundu.

Kapalı spor salonundaki etkinliğe, MHP Aydın Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Ali Uzunırmak, 23. dönem Aydın Milletvekili Recep Taner, MHP İl Başkanı Fevzi Köse, merkez ilçe Başkanı Mehmet Uysal, Nazilli ilçe Başkanı Kürşat Engin Özcan, Aydın İl Genel Meclisi Başkanı Hayri Güleç, Atça Belediye Başkanı Mustafa Çınar, Ülkü Ocaklar Eğitim ve Kültür Vakfı Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan ile çok sayıda ülkücü ve vatandaş katıldı.

Ülkü Ocakları Genel başkanlarından Ali Metin Tokdemir’in kardeşi Çetin Tokdemir’in sunuculuğunu yaptığı “Türkiye Sevdamız” gecesinde Mustafa Kemal Atatürk, Alpaslan Türkeş ve ülkücü şehitler için saygı duruşu, istiklal marşı, Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu.

Konuşmasına 3 Mayıs Türkçülük Gününü kutlayarak başlayan Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Türkeş ve hayatlarını vatan ve millet yoluna vakfeden, bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan şehitlere Allah’tan rahmet diledi. 3 Mayıs’ın Türk milletine karşılıksız sevginin adı olduğunu ifade eden Pehlivan sözlerine şöyle sürdürdü: “3 Mayıs, Türklüğün bükülmez bileğidir. milliyetçi Türkiye’ye davettir. Ülkücü hareketin müjdesidir, mayasıdır. Bizim ülkücülüğümüzde demokrasiye bağlılık vardır. Gelişmeye, zenginleşmeye ve kalkınmaya özlem vardır. doğudan batıya, kuzeyden güneye herkesi bir gören, beraber kabul eden derin bir kavrayış bulunmaktadır. Bizim ülkücülüğümüz düne anlam katan, bugüne kıymet yükleyen ve yarına şuur veren veren bir kutlu davadır. Türk milletine mensubiyet bilincini artırmayı hedefler. Bizim ülkücülüğümüz dağılmaya, ufalanmaya ve kardeş ihtilafına asla izin vermez. Dışlamaya, ayrıştırmaya ve kavgaya bizim aramızda yer yoktur. Bu vatan benim, bu millet her şeyim, Türkçe benim dilim, Al bayrak benim namusun diyen herkese gönlümüz ve kapımız ardına kadar açıktır” dedi.

Pehlivan’dan sonra konuşan MHP 23. dönem Aydın Milletvekili Recep Taner, 3 Mayıs’ın, 1944 yılında Türk milliyetçilerinin zulme uğradığı gün olduğunu işaret etti. Zulmün bugün de psikolojik olarak devam ettiğini iddia eden Taner, “Türk milliyetçiliği ayaklar altına alınmaya çalışılıyor. Türküm demek suç sayılıyor. Ama ne yaparlarsa yapsınlar ülkelerini karşılıksız seven Ülkücüler bu zulme boyun eğmeyecek” dedi.

Konuşmaların ardından, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) öğrencileri; Ayşe Özcan ve Vehbi Kargı’ın okuduğu şiirler ile Halk oyunları ekibinin gösterisi uzun süre alkışlandı.

Aydın Ülkü Ocakları tarafından davaya bugüne kadar yaptığı hizmetlerden ötürü MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak’a plaket verildi. Plaketini Aydın Ülkü Ocakları Başkanı Burak Pehlivan’dan alan Uzunırmak “Ömrümde aldığım en güzel ödüllerden biri” dedi.

Daha sonra Ahmet Şafak sahne alarak, coşkulu bir konser verdi.

 


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter