Aydın Ülkü Ocakları Ülkücü Şehit Yılmaz Keskindemirci’yi Andı

Aydın’ın Karacasu İlçesinde düzenlenen anma etkinliğine Aydın Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcıları Gayret Önder ve Uğur Çetin, Karacasu Ülkü Ocakları Başkanı Özgür Kocakaya, Ülkücü Şehidimizin ailesi ve omuz omuza mücadele verdiği okul arkadaşları katıldı.

Ülkücü Şehidimizin, Türkiye’nin çeşitli İllerinde ikamet eden okul arkadaşları Aydın’da bir araya gelerek, Karacasu Ülkü Ocağı’na ziyarette bulundu. Ardından Ülkücü Şehidimizin ailesi ve Ocak Yöneticilerimiz ile birlikte mezarı başında dualar okundu. Duaların okunması esnasında duygulu anların yaşandığı gözlemlendi. Daha sonra Ülkücü Şehidimizin evinde Mevlid-i Şerif okundu ve yemek verildi.

Aydın’ın Karacasu ilçesi doğumlu olan Şehidimiz Yılmaz Keskindemirci, Eskişehir Eğitim Enstitüsü’nde öğrenimine devam etmekteyken, 21 yaşında 8 Mart 1976 yılında komünistler tarafından yapılan alçakça bir saldırıda alnından vurularak şehit edildi.

Ülkücü Şehidimizin son anlarında, yakınında bulunan Ülküdaşlarına söylediği şu sözler anımsatıldı: ”Ben bu dava için ölürsem şehit olurum. Ancak mensup olduğum dava ilelebet yaşayacaktır. çünkü benim arkamda yüz binlerce Ülküdaşım daha var. Onlar sağ olsun. Ben canımı vatanıma ve milletime adadım.”


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter