Aydın Ülkü Ocakları Büyük Fetih Yürüyüşü ve Gençlik Şöleni Düzenledi

Aydın Eski Otogar yanında toplanan Aydın Ülkü Ocakları, Mehteran eşliğinde Adnan Menderes Bulvarından kortej yürüyüşüyle Gençlik Şöleni yapılacak olan Pınarbaşı Efe Çağlayan düğün salonuna büyük bir katılım ile yürüdü.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Şehitlerimizin Aziz ruhlarına ithafen okunan Kur-an’ı Kerim tilaveti ile devam etti. Mehteran Gösterisinin ardından, açılış konuşması yapan Aydın Ülkü Ocakları Başkanı Ali Özer, “27 Mayıs’ta andığımız Gün Sazak Bey ve ülkücü şehitlerimizi bir kez de bu kürsüden anmak istiyorum. Allah’tan gayrısına kulluğu reddeden,secdeden başka hiçbir yerde eğilmeyen bir zihniyetin mensuplarıyız.” şeklinde başladığı konuşmasını, “Bizler şanlı Tarihimizden,kahraman ceddimizden aldığımız ilham ve damarlarımızdaki Asil Türk kanı ile Türk Cihan Hakimiyeti ülküsünü yaşatacak, Dünyaya barış ve adalet getirmek için gerekirse yeniden fetih yollarına düşeriz. Bu duygu ve düşüncelerim ile Başta Fatih Sultan Mehmet Han ve fetihte mücadele eden aziz ecdadımızı,Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i ve bütün ülkücü şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum” diyerek sona erdirdi.

Halk Oyunları; Zeybek, Horon, Kafkas Ekiplerinin gösterileriyle devam eden program, Semazen gösterisinin ardından, Ülkücü Sanatçı Ahmet Abalı’nın seslendirdiği şarkılar ile gecenin ilerleyen saatlerinde son buldu.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter