Aydın-Nazilli Ülkü Ocağı’nda Ali Metin Tokdemir Anıldı

Nazilli Ülkü Ocağı’mız 8 Aralık 1995 senesinde elim bir trafik kazası sonucu yaşamını yitiren ,Ülkü Ocakları eski Genel Başkanımız Ali Metin Tokdemir için lokma hayrı düzenledi.

Nazilli Eski Ülkü Ocağı binası önünde düzenlenen lokma hayrına ; Nazilli Belediye Başkanı Sayın Haluk Alıcık, Milliyetçi Hareket Partisi Nazilli İlçe Başkanı Avukat Kürşat Engin Özcan, Milliyetçi Hareket Partisi Nazilli Kadın Kolları Başkanı Seval Koşar,Türk Eğitim-Sen İlçe Başkanı Olgun Ergün, Milliyetçi Hareket Partisi Aydın eski milletvekili adayı Ahmet Kaya ve çok sayıda ülkücü genç katıldı.

Nazilli Ülkü Ocakları Başkanı Şükrü Irgat ; Reisimiz Ali Metin Tokdemir hakkında kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında ;

” Ülkü Ocakları olarak kırk dört yıllık mazimize bakarak bile destanlar yazılabilir fakat biz, beş bin yıllık tarihimizi yaşayabilecek, yaşatabilecek ve tüm dünyaya gösterebilecek güç ve inançtayız. Bu gücü ve inancı Töremizden ve dinimizden almaktayız. İşte Töre ve dinimizin birleşmesinden bugün içinde olmak gurur duyduğumuz ülkümüz doğmuştur. Yaşamadıktan ve yaşatamadıktan sonra ülkücüyüm diye gezmenin kimseye faydası yoktur. Böyle dolaşanların nasıl anıldıkları ile Rahmetli Ali Metin TOKDEMİR’İN nasıl anıldığının muhasebesini iyi yapmak gerekir.Davasıyla yatıp kalmayan, caddede, sokakta, okulda kısacası her yerde davası ve ülküsüyle beraber olmayan arkadaşlarımızdan başta kendisi olmak üzere kimse bir fayda beklemesin. Birer dava eri, ülkü neferi olduğunuzu düşünerek bugün rahmetli Ali Metin Tokdemir’in ardından şöyle sesleniyorum:Ardında bıraktığın davada binlerce Bozkurt Ali Metin Tokdemir olmak üzere yürümektedir. Gözün arkada kalmasın. Mekânın cennet olsun.” diye seslendi.

Program Yasin-i Şerif okunarak dualarla sonlandırıldı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter