Avrupa Türklüğüne Teşekkür

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ramazan-ı Şerif’in ruhuna uygun olarak başta Ülkücü şehit ailelerimize ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa Türklüğünün fitre ve zekâtlarına aracılık etmiştir.

Avrupa Türk Konfederasyonu’nun organize etmiş olduğu bu çalışmaya Almanya Türk Federasyon, Fransa Türk Federasyon, Hollanda Türk Federasyon, Belçika Türk Federasyon,İsviçre Türk Federasyon,Avusturya Türk Federasyon, Avustralya Türk Federasyon teşkilatları yüksek bir katılım göstermiştir. Avrupa Türklüğü’nün yaptığı yardımlar Türkiye’de bulunan ülkücü şehit ailelerimize ve ihtiyaç sahiplerine Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezinin koordinatörlüğünde İl ve İlçe temsilciliklerimiz aracılığıyla salimen ulaştırılmıştır. Yapılan bu yardımlar sadece dini bir vecibenin yerine getirilmesine değil aynı zamanda ülküdaşlarımız arasında gönül köprülerinin inşa edilmesine de vesile olmuştur.

Bu kapsamda gerek yardımları, gerek dualarıyla desteklerini esirgemeyen Avrupa Türklüğüne, Türk Federasyonlarının fedakar mensuplarına ve emeği geçen tüm ülküdaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, yaptıkları ve yapacakları yardımların kabul olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.

Olcay Kılavuz
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
22 Temmuz 2015


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter