Büyük Türk Milleti’nin Başı Sağolsun

Türk Milleti olarak zorlu, acılı ve sancılı bir süreçten geçiyoruz. Anadolu’yu vatan yapan binlerce şehidimize yenileri ekleniyor.

Millet olarak ilk defa mücadele vermiyoruz. Ancak bu defa Türk ve Türklük düşmanlarının en büyük silahı kahpelik, en büyük sığınakları ise kin ve nefret.

Bugün Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde meydana gelen menfur saldırısı ise durumun boyutunu tekrar ayyuka çıkarıyor. İnsanları öldürmek için beş tonluk bir düzenek hazırlanarak, vatan savunması yapan kahraman güvenlik güçlerimiz hedef alınıyor. Saldırı neticesinde 10 askerimiz ile birlikte 5 sivil vatandaşımız şahadete kavuşurken 11 asker ve 16 sivil yaralanıyor.

Şehitlerimiz kara toprağa girerken, vatan evlatları hastane de yaşam mücadelesi verirken; terör üniversitelerde, sokaklarda ve hatta Türkiye Büyük Millet Meclis’inde kol geziyor. İç savaş hayaliyle yanıp tutuşanlar, bin yıllık kardeşliğimize kast edenler nefret söylemlerine devam ediyor.

İnanıyoruz ki, devletimiz bu hainlerin üstesinden gelecek kuvvet ve kudrete sahiptir. Türk Milleti, Muharrem Ayı’nı kana bulayan Yezidlere gereken cevabı verecek ferasettedir. Bir an evvel kararlı ve çok yönlü bir mücadele başlatılarak; Meclis’te keyif çatan, üniversitelerde terör estiren, sokaklarda bin bir türlü pislik ile yaşayan ve inlerinden tehditler savuranlara gereken cevap verilmelidir. Böylesine bir mücadele, milletimizin topyekün desteği ve kahraman güvenlik güçlerimizin tecrübeleri ile kesin zafere ulaşacaktır.

Başta bugünkü saldırı da şehadete kavuşanlar olmak üzere tüm şehitlerimiz rahmet ve minnetle yad ediyor, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Tedavi gören gazi ve yaralılarımızın en kısa zamanda sıhhatlerine kavuşmalarını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum.

Defalarca olmaz denileni başaran Türk Milleti asla bölünmeyi kabul etmeyecek, devletin yok edilmesine müsade etmeyecektir. Vatan ve millet düşmanlarının ölümleri korkunç olacaktır. Allah Türk’ü Korusun…

 

Olcay KILAVUZ

Ülkü Ocakları Genel Başkanı

09 Ekim 2016


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter