Ardahan Ülkü Ocakları Çanakkale Şehitlerini Anma Programı Düzenledi

Ardahan Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma günü nedeniyle bir basın açıklaması yaparak, vatandaşlara arpa ekmeği ve hoşaf ikramında bulundu.

Milli Egemenlik parkında bir basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Ardahan İl Başkanı Ercan Ürker, “Şan ve şerefle dolu büyük Türk Milletinin vatan sevgisinin, şehadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümünü kutlamanın heyecanlı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. ” dedi.

Ürker ” Bilindiği üzere Çanakkale savaşı Almanya ve Bulgaristan la müttefik olarak savaşa giren Osmanlı devletinin savaşın karşı tarafında ki Rusya ya giden yardım gemilerini batırmasıyla başlamıştır. Düşman kuvvetleri bunun üzerine Gelibolu yarım adasına asker çıkararak 8 buçuk ay süren ve Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Destanına istemeden vesile olmuşlardır. Destan diyoruz çünkü ; 276 kiloluk top mermisini tek başına sırtlayan Koca Seyid vardı, Destan diyoruz çünkü; Ordusuna ölmeyi emreden Şerefli Komutanları vardı; Destan diyoruz çünkü ; Batının teknolojisine İmanıyla set olup Vatan toprağını düşmana çiğnetmeyiz diyen İmanlı Vatan Erleri vardı.” şeklinde konuştu. Ürker, “Hayatını kaybeden insanları da sağcı-solcu ,Alevi-Sünni diye ayrıştırıp siyaset malzemesi yapanları da esefle kınadığımızı da belirtmek isteriz. Hayatını kaybeden vatandaşımızı bahane edip sokakları kaos ortamına çeviren zihniyete de hatırlatmak isteriz ki bu gün 18 Mart ve Vatan uğruna can veren Şehitlerimizi Anma Günü onlar için Vatan için son bulan hayatlar önemliyse bugün onlar neredeler ve neden sokakta değiller. Onlar için son bulan hayatlar önemliyse neden bu tepkiler can kaybıyla sonuçlandı?” dedi.

Daha sonra şehitliğe gidilerek Kuran-ı Kerim okunması ile birlikte program sona erdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter