Ardahan, Kars, Iğdır ve Van Teşkilatlarımız Ziyaret Edildi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimiz Doğu Anadolu bölgesinde teşkilat ziyaretleri kapsamında Ardahan, Kars, Iğdır ve Van illerini ziyaret etti.

Ardahan Ülkü Ocakları Başkanı Vedat Yılmaz ile görüşen Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya, Ülkü Ocakları Ardahan İl Başkanlığı ‘nın durumu hakkında bilgi aldı.  Daha Sonra İl Ocak Yöneticileri ile teşkilatımızın verimliliğini arttırmak üzere istişarelerde bulundu. Sohbetin başında Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un selamını ileten Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya, yöneticiler ve gençler ile tek tek tanışarak görüşlerini aldı. Yapılan faaliyetler ve gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi alan Genel Başkan Yardımcımız, Ardahan Ülkü Ocakları’nın başarılarının devamını diledi. MHP Ardahan İl Başkanı Levent Pehlivan‘la görüşerek ziyaretlerini tamamlayan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimiz Kars’a geçmek üzere şehirden ayrıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya’nın sonraki durağı Kars oldu. Kars Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden Ozan Kaya burada Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, Ocak Yönetimi ve ortaöğretim gençleriyle sohbet etti. Açılan yeni eğitim öğretim yılında yapılması gereken çalışmalardan bahseden Genel Başkan Yardımcımız, ülkemizin bir ateş çemberinden geçtiğini bu süreçte bölücü mihrakların oyunlarına karşı alınacak en önemli zaferlerin birincilik kürsülerinde ülkücü kadroların olmasıyla gerçekleşeceğini belirtti. Kars Ülkü Ocakları’nın faaliyetlerini inceleyen Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Kars İl Başkanlığını ziyaret etti. MHP Kars İl Başkanı Yaver Özcan ile gündem ile alakalı sohbetlerde bulundu.

Kars’daki görüşmeler sona erdikten sonra Genel Başkan Yardımcımız ve Genel Merkez yöneticilerinden oluşan heyet Iğdır’a geçti. Burada Genel Başkan Yardımcımız, orta öğretim ve üniversite öğrencileriyle ülkemizin güncel sorunları ve özellikle eğitim ve öğretim kurumlarımızın sorunlarıyla ilgili bir toplantı yaptı. Günümüzde eğitim öğretim kurumlarında yaşanan belli başlı sorunların tarihsel gelişimleri üzerinde duruldu ve gençleri, onlar üzerinden oynanmak istenen oyunlara karşı uyardı. Toplantının ardından Sayın Ozan Kaya, Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Ersoy İçer ile görüştü. Görüşmede Iğdır’daki  faaliyetler hakkında bilgi aldı ve çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticilerimizin son durağı Van oldu. İlk olarak Van Ülkü Ocakları ziyaret edildi ve burada Ocak Yöneticileri ve gençler ile bir sohbet gerçekleştirildi. Sohbette yeni eğitim öğretim yılında ortaöğretim ve üniversitelerde güçlü,  başarılı teşkilatlar oluşturulmasının önemine değindi. Lise ve üniversitelerde öğrenci kulüp ve konseylerinde Ülkücü Hareketin mutlaka söz sahibi olması gerektiği bu seçimlerin planlı çalışmayla kazanılması gerektiğinin üzerinde önemle durdu. Van Ülkü Ocakları Başkanı Abdulhakan Üçdal ile görüşmesinin ardından ziyaretlerini noktalayan Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya ve Genel Merkez Yöneticileri Van’dan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter