Antalya Ülkü Ocakları’nın “Yeni Ufuklara Doğru Ülküde Birlik Gecesi” adlı konseri büyük bir coşkuyla gerçekleşti

Antalya Cam Piramit’te düzenlenen Konsere, Taş Medreseliler Başkanı Hüseyin Kocabaş, Ülkü Ocakları Isparta İl Başkanı Akif Çapraz, Antalya Ülkü Ocakları eski İl Başkanları Mustafa Aksoy ve Lokman Kaya, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Hüseyin Yıldız, MHP Antalya İl Başkanı Cemal Gencer, MHP Antalya eski İl Başkanı A.Adnan Kaya, MHP Elmalı İlçe Başkanı SMMM Ahmet Aydın, ​MHP Konyaaltı İlçe Başkanı a. Mustafa Çolak, İlçe Teşkilatları Başkanları, İlçe Ocak Başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.

Isparta Belediyesi Mehteran Takımının görkemli gösterisiyle başlayan programda sırasıyla Onur Kuruçaylı – Ahmet Furkan Taşkın, Ümran Gülcan, Ali Kınık ve Osman Öztunç sahne aldı. Sunuculuğunu Mustafa Aksoy’un yaptığı konserde Ülkü Ocakları’nın 3 Temmuz itibariyle faaliyetlerinin anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi davetlilere gösterildi.

Antalya Ülkü Ocakları Yönetiminin takdim edilmesinin akabinde konsere katılan kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Av. Emrah Taşkın;

Kıymetli dava arkadaşlarım,

Dünya insanlığının ve Memleketimizin içinde bulunduğu şartlar hepinizin malumudur. Dünyanın neresinde bir Türk bir Müslüman varsa ne yazık ki zulüm altındadır. Suriye’de, Türkmen Elinde, Doğu Türkistan’da Türk’e yapılan zulme bütün dünya sessiz kalmaktadır. Zulüm altında yaşamaya çalışan Türk’ün hakkı, hukuku savunulmamakta, soydaşlarımız kaderlerine terk edilmektedir.  Ülkemiz emperyalizmin taşeronluğuna soyunmuş bir iktidar elinde gün geçtikçe daha kötü daha karanlık daha vahim günlere sürüklenmektedir. Türk Milletinin birliği, Türk devletinin bekası tartışmaya açılmakta, temel değerlerimiz, ahlakımız, kültürümüz ve hatta dinimiz siyasi hesaplarla değersizleştirilmektedir. Hırsızlık, arsızlık, ahlaksızlık devleti idare eden bedenlerce normalleştirilmektedir.

Böyle bir süreç içerisinde Ülkücülere düşen tarihte defalarca olduğu gibi yine Türk Milleti’nin önüne düşmek ve Türk Milleti’ni harekete geçirerek bu karanlıkların sonundaki ışığa kavuşturmaktır. Ancak bunu yapabilmek için en başta Ülküdaşlık hukukumuzu geliştirmeli, günübirlik hesapları bir kenara bırakmalı, şahsi menfaat duygusundan arınmalıyız. Bir olmalı, iri olmalı, diri olmalıyız.

Son olarak şunu belirtmek istiyorum ki; Ülkücüler olarak bizler milletimizin ve devletimizin bekası için verilmesi gereken her türlü mücadeleyi vermeye hazırız. İlmi sahada da savaş meydanında da son nefer, son nefes ve son damla kanımıza kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz.

Konuşmama son verirken gecemizin hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.

Allah’a emanet olun.

Kahrolsun Şer Odakları,

Yaşasın Ülkü Ocakları

Ne mutlu TÜRK’üm diyene…” ifadelerini kullandı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter