Antalya Ülkü Ocakları’ndan Mustafa Aksoy’la Şiir Dinletisi

Antalya Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Mustafa Aksoy’la şiir dinletisi ilgi ile izlendi. AKM Perge Salonu’nda düzenlenen şiir dinletisine Antalyalılar büyük ilgi gösterdi.

Antalya Kültür Merkezi (AKM) Perge Salon’da düzenlenen Mustafa Aksoy’un şiir dinletisini Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı E. Serkan Uysal, MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin, MHP İlçe Başkanları, Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı ve Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe, İl ve Belediye Meclis Üyeleri, parti yöneticilerinin yanı sıra vatandaşlar beğeni ile izledi.

Gecede Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz’un mesajı, dinletiye gelenlerce uzun süre alkışlanırken, Antalya Ülkü Ocakları Başkanı İl Başkanı E. Serkan Uysal, “Doğmamış fikirlerin, bitmemiş davaların, tamamlanmamış duyguların ifadesidir. Bir milletin tarihi, mazisinin benliğinin dilidir. Bayrak bir milletin bağımsızlığını simgeliyorsa şiir de o milletin duygularını sembolize eder.” dedi. Milli değerlerin öneminden bahseden Ülkü Ocakları İl Başkanı Uysal, “Biz, Türk milletinin boynuna vurulmak istenen zincirleri kırmak için varız. Ve var olmaya da devam edeceğiz.” diyerek Ülkücü gençliğin asli görevini vurguladı.

Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Mustafa Aksoy da, “Şiir toplumsal hayatın en önemli öğesi olup, dilin ve insanın özüdür. Şiir öylesine apayrı bir dildir ki, başka dile çevrilemez.” şeklinde konuştu. Mustafa Aksoy’un seslendirdiği birbirinden güzel şiirlerle geceye katılanlar büyük coşku yaşadı.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter