Antalya Ülkü Ocakları’ndan Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Antalya Ülkü Ocakları Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlikler gerçekleştirdi.

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı E. Serkan Uysal, yönetimi ile Cuma namazı çıkışında Antalya’nın sokaklarında halka üzerine hadis-i şerif yazılı güller dağıttı. Peygamber Efendimizin doğumunun 1442. Yılının kutlandığı bu hafta Antalya sokaklarında ülkücü gençlerin gül dağıtması halk tarafından memnuniyetle karşılandı.

Gül dağıtımından sonra açıklama yapan Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı E. Serkan Uysal, “Peygamber Efendimizin Kutlu Doğumun seneyi devriyesinde her yıl olduğu gibi bu yılda en güzel etkinlikler anmaya çalışıyoruz. Peygamber Efendimize olan sonsuz sevgimizi Antalya halkı ile bugün paylaşıyoruz. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin yolunda giden bir millet ve nesil olma gayretimizi hiçbir zaman kaybetmedik ve bu yoldan hiçbir zaman sapmadık. Onun öğütlediği ahlaklı, imanlı ve dürüst gençler olarak bütün dünyaya onun yolunda nizam verme ülküsündeyiz. Türk-İslam Âlemi’nin Kutlu Doğum Haftasını en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Akşamda Antalya Ülkü Ocakları Şehit İmdat Sarıca Konferans Salonu’nda düzenlenen “Hz. Peygamberi Anlamak” adlı konferans ile etkinlikler devam etti. Prof. Dr. İsmail Yakıt’ın verdiği konferansa Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı E. Serkan Uysal, yönetimi, davetliler ve üniversiteli ülkücü gençler katıldı. Konferanstan önce Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Prof. Dr. İsmail Yakıt, Hz. Peygamberi anlamak konusunda oldukça aydınlatıcı bilgiler verdi. Peygamber Efendimizin emsalsiz davranışlarından örnekler vererek anlatan Yakıt, Efendimiz hakkında bilinen yanlışları ve rivayetlere de açıklıklar getirdi. İslamiyetin diğer bozulan dinlerden en büyük farkı Peygamber Efendimizin dini olarak anılmayıp, Yüce Allah’ın insanlığa gönderdiği din olarak anılmasıdır. Emeviler döneminde İslamiyeti bozmaya çalışanlara dikkat çeken Prof. Dr. İsmail Yakıt, dinimize sanki dinimizin gerçekleri gibi sokulanlar tek Hak din olan İslamiyeti bozma çabalarıdır dedi. Emeviler döneminde İslamiyeti tekrar cahiliye devrine döndürme çabaları baş gösterdiğini söyledi.

Konferans bitiminde Ülkü Ocakları İl Başkanı E. Serkan Uysal, bu güzel konferansı verdiği için Prof. Dr. İsmail Yakıt’a teşekkür belgesi takdim etti.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter