Antalya Ülkü Ocakları “Kutlu Fetih” Programı Düzenledi

Antalya Ülkü Ocakları Mekke’nin Fethi’nin yıldönümünde Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans  Salonu’nda görkemli bir “Kutlu Fetih” programı yaptı.

Antalya Ülkü Ocakları Mekke’nin Fethinin 1383. yıldönümü dolayısıyla Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans  Salonu’nda “Kutlu Fetih” programı yaptı. Geceye MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin MHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, MHP İlçe Başkanları, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Havva Karakullukçu,MHP il ve ilçe yöneticileri,İş adamı Osman Kepez, çeşitli vakıf ve dernek temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı E. Serkan Uysal konuşmasında:” İnsanlar, çok defa, sahip oldukları “değerlerin” ve nail oldukları “nimetlerin” pek farkına varamazlar. Ancak bu “değerleri” kaybettikleri veya onlardan mahrum oldukları zaman, işin vahametini anlar ve dövünmeye başlarlar.

Onun için, insanlar, zaman zaman oturup şu anda sahip bulundukları “değerleri” ve “nimetleri” düşünmeli, onlardan mahrum kalmanın acısını, onları yitirmeden idrak etmeye çalışmalı, “son pişmanlıkların fayda vermeyeceğini” önceden ve büyük bir basiretle görmelidirler.

Yüce dinimiz İslâmiyet, hidayet rehberimiz ve mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerîm ve muhteşem dinimizin şanlı merkezi sevgili peygamberimiz Hazret-i Muhammed, yalnız bizim için değil, bütün beşeriyet için emsalsiz bir hazine ve rahmet kaynağıdır.

Bir an düşünün, muhalfarz, Yüce Allah, Şanlı Peygamberimiz Hazret-i Muhammed’i elçi olarak göndermeseydi, yüce ve mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerîm, indirilmeseydi, yani “İslâmiyet” , insanlığa tebliğ edilmeseydi, halimiz nice olurdu? Böyle bir durumda, bugün yeryüzünde, “ Allah’tan başka ilâh yoktur” bir tek topluluk, hattâ bir tek fert bulunabilir miydi? Başta, keremli belde Mekke şehri olmak üzere, milyarlarca kilometrekarelik İslâm Dünyası, putlardan arına bilir miydi? Bugün, birer “şehadet parmağı gibi” göklere uzanan ve “tevhidi savunan” minareler olabilir miydi? “Cahiliye Devri” Arapları, yücelerek “ Aziz Sahabî Kadrosu” haline gelebilir miydi?

Öte yandan, Türk Dünyası, İslâm ile şereflenmese idi, Türk İslâm ve kültür ve medeniyeti, tarihî ihtişamı içinde doğabilir miydi? Karahanlı, Selçuklu ve muazzam Osmanlı Devleti kurulabilir miydi? Alparslanlar, Kutalmış oğlu Süleymanlar, Fatihler, Akşemseddinler, Ebu Suud Efendiler, Mimar Sinanlar, Mevlanalar, Yunuslar olabilir miydi?” konularına değindi.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra Mekke’nin Fethi ile ilgili Antalya Ülkü Ocakları’na mensup gençlerin sergilediği tiyatro gösterimi salonda duygulu anlar yaşattı. Tiyatro gösteriminin ardından ilahi ve şiirler okuyan Ülkü Ocaklı gençler salonda büyük alkış topladı.Tiyatro gösterimi sırasında oluşturulan Kâbe modeli salonda büyük ilgi gördü.

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Sayın E.Serkan Uysal program sonunda, programda emeği geçen gençlere teşekkür belgelerini verdi.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter