Antalya Ülkü Ocakları Elmalı Belediyesi’ni Protesto Etti

Antalya Ülkü Ocakları, Elmalı’da Alparslan Türkeş Bulvarı’nın adının belediye meclisi kararıyla değiştirilmesini protesto etti.

Elmalı ilçesindeki yürüyüşe, Ülkü Ocakları İl Başkanı Serkan Uysal,  Elmalı Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Aydın, Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Çınar, Manavgat Ülkü Ocakları Başkanı Selman Öztürk, Finike Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Yalçın, MHP Elmalı İlçe Başkanı Mustafa Çavdar ile çok sayıda ülkücü katıldı. Sloganlar ve pankartlarla gerçekleştirilen yürüyüşün ardından konuşma yapan Uysal, Belediye Başkanı Ümit Öztekin’in göreve geldikten sonra ilk icraatının Alparslan Türkeş Bulvarı’nın adını değiştirmek olduğunu söyledi.

Uysal, bulvarına Hamdi Yazır’ın adının verildiğini ve böylece Türk milleti için büyük önem taşıyan iki şahsiyetin karşı karşıya getirilerek, çatışma ortamı yaratılmak istendiğini savundu.

Türkeş’in Türk milletinin gönlünden silinemeyeceğini belirten Uysal, şöyle konuştu:

“Biz, Türkiye’nin dört bir yanına Başbuğ’un adını kazıyacağız. Başbuğ’un adının bulvardan kaldırılması, Türk milletinin varoluşundan rahatsızlık duymak anlamını taşır. Türkeş’in adını kaldırmak bir belediyenin haddine değildir. Belediye Başkanı, Elmalı’da birçok cadde ve sokak dururken neden göreve gelir gelmez Başbuğ Türkeş’in ismini kaldırarak yerine Elmalılı Hamdi Yazır Hocamızın adını verdi? Kendini daha önce ‘Ülkücü’ diye tabir edenlerin, mecliste bulvarın adının değiştirilmesi için oy kullanırken hiç mi vicdanları sızlamadı? Bu hesap elbet birgün sorulacaktır.”

Başkan Uysal ve ülküdaşlar daha sonra Elmalı Belediyesi önüne siyah çelenk bıraktı.​

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter