Antalya Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü” için Antalya sokaklarında bildiri dağıttı.

Antalya Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Başkanı Cemile Ötgen öncülüğünde kadına karşı uygulanan şiddete ve şiddetin her türlüsüne dikkat çeken bir bildiri dağıtıldı. Bildirilerin dağıtımı sırasında bayanlara “hakkınızı yedirmeyin”, erkeklere de “hakkımızı yemeyin” diyerek farkındalık yaratıldı.

Etkinlik ile ilgili açıklama yapan Ötgen; “Cumhuriyet Rejimi ile Türk kadınına kaybettiği haklar iade edilmiş, Türk kadını toplum içerisindeki konumuna yeniden kavuşmaya başlamıştır. Müslüman Türk milleti için hem dinen, hem de kültürel olarak büyük değer taşıyan Türk kadını Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesinde hak ettiği değeri görmeye başlamıştır. Ancak; Şuna da dikkat çekmek isteriz ki; Cumhuriyet öncesindeki gibi kadının toplumdan soyutlanması büyük bir hata olduğu gibi, günümüz şartlarında sözde modernizm adına kadının bir meta gibi görülmesi de o kadar hatadır. Biz Ülkücü kadınlar olarak toplumdan soyutlanmaya da metalaştırılmaya da HAYIR diyoruz.

Bu vesileyle kadına ve kadın haklarına verdiği önemi , çıkarılmasını sağladığı kanunlarla somutlaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.”dedi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter