Antalya – Alanya Ülkü Ocakları Seminerleri Devam Ediyor.

Alanya Ülkü Ocakları her hafta  gerçekleştirdiği seminer programlarını Aralık ayı son hafta semineri ile tamamladı.Alanya Ülkü Ocakları’nda her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen Seminer Programlarının genel konusu “Türk Devletleri’nin Dün’ü Bugün’ü ve Yarın’ı” adı altında tamamladı.

İlk haftaki seminere Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Sn. Erhan Çınar “Eski Türk Devletleri’nin Önemi” konusu hakkında konuşarak konuşmasına başladı.İlk Türk Devletleri’nin nasıl kurulduğu, büyük zorluklar altında yaşadığı ve nasıl yıkıldıklarını Osmanlı’nın son günlerine kadar yaşadıkları hakkında konuşarak konuşmasını tamamladı.

İkinci haftaki seminerimize seminer konusu olarak “Türk devletinin kuruluşundaki  sıkıntılarından başladığı seminere Türkiye Cumhuriyetinin bugüne kadar olan fikir akımlarını ve özellikle Türkçülük, Osmanlıcılık, Batıcılık ve Ümmetçilik fikirlerinden bahsedildi ”

Üçüncü haftaki seminerimize İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Sn.Selimhan Yeniacun seminer konuğumuz oldu. Genç kardeşlerimize Alanya Ülkü Ocakları’na nasıl geldiğini, nasıl bir hayat yaşadığını, İstanbul’daki üniversite ve Ülkü Ocakları hayatını anlatarak konuşmasına başladı.Asıl seminer konusu olarak “Dünya Üzerindeki Türklerin Önemi”ni anlatan Sn. Yeniacun konuşmasının ardına günümüzde yaşanan “Doğu Türkistan’da yaşanan sıkıntıları” anlatarak konuşmasına son verdi.

Aralık ayı son hafta programına ise Alanya Ülkü Ocakları Orta Öğretim Masa Başkanı Sn. Hüseyin Aydemir  “ilk Türk Devletleri’nden bugüne kadar olan Türk kültürünü ve Dünya’ya adı nam salmış büyük Türk Düşünürleri’ni” anlattı. Seminerin ardından Genç Ülkü’daşların sorularını ve sıkıntılarını dinleyerek Aralık Ayı Seminer Programına son verdi.

Alanya Ülkü Ocakları Ocak Ayı Seminer Programı’na “Mekke’nin Fethi” ile başlayarak “Peygamber Efendimiz’in  hayatı ve Müslümanlığın nasıl yayıldığı ve Türklerin Müslümanlıkla tanışmasından sonraki hayatları” üzerine seminer programı belirlendi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter