Ankara’daki Türkmenlere de Yardımlar Ulaştırıldı

Ülkemize gelen Suriye ve Irak Türkmenleri için, Ramazan Ayı vesilesiyle “Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat” Yardım Kampanyası kapsamında hazırlatılan yardımların bir kısmı da Ankara’da dağıtıldı.

Ankara’da yaşayan ve çoğunluğu Telafer’den göç edenlerden oluşan Irak ve Suriye Türkmenleri’ne yardım dağıtımı, Ülkü Ocakları Türkmenevi’nin önünde yapıldı. Yardımları bizzat dağıtan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, “Ülkemizde bulunan tüm soydaşlarımıza Ramazan Ayı’nda yardımlarımız devam ediyor. Buradan önce Kilis, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Mersin ve Osmaniye illerimizde Irak ve Suriye’den gelen Türkmenlere yönelik yardım dağıtımları gerçekleştirdik. Birlik olmanın huzurunu, beraberliğin mutluluğunu yaşadık. Acılarınızı acımız, sevinçlerinizi sevincimiz kabul ettiğimizi tekrar belirterek, asla ama asla yalnız olmadığınızı bir kez daha ifade ettik. Bugün de burada sizlerle beraber olmaktan son derece mutluyum. Türkiye’nin başkenti, Türk Dünyası’nın göz bebeği Ankara’da sizlerin yaşadığı sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Bunları bir nebze olsun gidermek için malumunuz olduğu üzere burada Türkmenevi’ni açtık. Hem sizlerden hem de görevi arkadaşlarımızdan Allah(c.c.) razı olsun, burayı benimsediniz, kabullendiniz ve yaşattınız. Açıldığı günden bu yana hem sağlık hem okuma yazma alanında büyük bir katkı sağladığını düşündüğümüz Türkmenevi, diğer taraftan yardım dağıtımlarının da koordine merkezi haline gelmeye başladı.” dedi. Ülkü Ocakları’nın Türkmeneli Davası’na olan bağlılığını belirten Genel Başkanımız, “Ankara ne kadar benim toprağım, Niğde ne kadar benim memleketimse, Kerkük’te aynı derecede yuvam, Halep’te vatanımdır.Bunun için Türkmeneli Davası uğruna ölmek bizim için şandır, şereftir. Sizlerle birlikte olmak mutlulukların en güzelidir. Rabb’im birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin.” diyerek düşüncelerini belirtti. Genel Başkanımıza yoğun ilgi gösteren Türkmenler ise, “Allah sizlerden ve bu yardımları gönderenlerden razı olsun. Türkmenevi’ni açarak 24 saat bizimle beraber olduğunuzu gösterdiniz, dertlerimize deva aradınız sağ olun.” dediler.

Yardım dağıtımının ardından Türkmenevi’ni de ziyaret eden Genel Başkanımız, burada görevli olan Ülküdaşlarımızdan “Türkmenevi’nin ve Ankara’daki Türkmenler’in” son durumu hakkında bilgi alarak ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter