Ankara’da Üniversite Kazanan Ülküdaşlarımızla Kahvaltı

Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Genel Merkezi, üniversiteyi kazanıp, Ankara’ya yeni gelmiş öğrencilere ve üniversite temsilcilerine kahvaltı verdi. Kahvaltıya Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Genel Merkez Yöneticileri, Ankara Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Tatlı, üniversite temsilcileri ve çok sayıda Ankara’ya yeni gelmiş Ülküdaşlarımız katıldı.

Kahvaltı sonrası Genel Başkan Olcay Kılavuz Ankara’ya yeni gelen öğrencilere hitap etti. Kılavuz: Ankara’da yüksek puanlarla öğrenci alan, başarı gerektiren bölümleri kazanan tüm Ülküdaşlarımızı tebrik eder, Üniversite öğrenimlerinin başarılı bir şekilde tamamlanmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. Ülkü Ocakları yarım asra yakındır faaliyet gösteren bir gençlik kuruluşudur. Sizler Üniversite kazanıp, memleketlerinizden kalkıp geldiniz. Baba ocağından, ana yuvasından ayrıldınız. Sizler artık Önce Allah’a sonra Ülkü Ocakları’na emanetsiniz.

Üniversitelerinizi başarılı bir şekilde bitirerek, ülkenin çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmasına yardımcı olmak en asli vazifeniz olduğunu kesinlikle unutmayın. Üniversiteler de sempozyumlar, konferanslar düzenleyerek yarınlara ışık tutmalısınız. Üniversitelerin birer eğitim yuvası olduğunu unutmayarak, gençlerimizi şuurlu bir şekilde yetişmek için ne gerekiyorsa yapmaya Ülkü Ocakları olarak hazırız. Bu bağlam da Ülkü Ocaklarımızın düzenleyeceği seminerlerden, konferanslardan, sempozyumlardan da yararlanarak ahlaklı, kültürlü, şuurlu bir gelecek sizlerin olacaktır.

Ülkemiz her geçen gün daha büyük bir girdabın içine sürüklenmekte, daha ağır yaşam koşulları altına sokulmaktadır. Ülkemizde “Çözülme Süreci” ile birlikte terör tırmanmış, sadece dağda değil, Başkent Ankara’da da teröristler cirit atmaya başlamıştır. Bir ülkenin başkenti korunamıyorsa başka neresi korunabilir? Devleti yönetme yetkisine sahip olanlar, ülkeyi kutuplaştırdı, huzursuzlaştırdı; insanları çatışma ortamına sürükleyip bölgecilik anlayışı içerisine soktular. Ülkenin bu çatışma ve huzursuzluk ortamından beslenen terör örgütü militanları ve yandaşları, üniversitelerde kol gezmeye, eylemler yapmaya, eğitim hakkını gasp etmeye başladılar. Biz Ülkü Ocakları olarak üniversitelerde oynatılmak istenen oyunun farkındayız. Bu konuda ki acı hatıralarımız ve tecrübelerimiz hafızalarımızdadır. Ülkücü Hareket, kendi yazmadığı hiçbir senaryonun figüranı olmayacaktır. Ruhi Kılıçkıran’dan Fırat Çakıroğlu’na kadar var olan binlerce şehidimizi unutmayacak, onların dava inancı ve şuurunu kendimize örnek alacağız.  Bu gaye ile eğitim hayatımızı en iyi şekilde tamamlayacağız. Çağımız bilgi çağıdır. Bilgi var ise itibar, saygınlık, maddi ve manevi tüm kazançlar mevcut olacaktır. Bu şiarla hareket edip eğitim hayatımızı en iyi şekilde sürdüreceğiz. Yalnızca eğitim hayatında da değil; sanatta, sporda, sosyal ve kültürel alanlarda da Ülkü Ocaklı en iyisi olmalıdır, olacaktır.

Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı bugüne kadar birçok projelere imza atmıştır. Halen çeşitli projelerimiz uygulamadadır. Ülkü Evleri ile siz değerli Üniversiteli kardeşlerimiz, ne yazık ki ülkemiz Üniversite öğrencilerinin en büyük problemi olan, yurt ihtiyaçlarını karşılamakta, Burs Kardeşliği Projesi ile birçok şehit ve gazi yakını başta olmak üzere ihtiyaç sahibi öğrenciler maddi açıdan ailelerini zor durumda bırakmamaktadır.  Uyuşturucu ile Mücadele Platformu, çalıştaylar, kurultaylar, 2023 Liderlik Okulları, bilgi yarışmaları, yardım kampanyaları ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmektedir.

Kurban Bayramında soydaşlarımızın Kazakistan’da, Azerbaycan’da, Tataristan’da, Afganistan’da, Kırım’da, Batı Trakya’da, Kosova’da, Bosna’da yanında olduk; Türkmen Evi ile vatanımıza gelen kardeşlerimizin ihtiyaçları karşıladık. Milli ve manevi meseleler ile ilgili kimsenin sesi çıkmazken “Şehide Saygı, Teröre Lanet” yürüyüşleri düzenledik. Bizler bilmeliyiz ki Ülkücü Gençlik Allah rızası için millete faydalı olma mücadelesi içinde; ahlaklı, dürüst, tarihini bilen, şuurlu bir şekilde ilerleyen muhabbet fedaileridir.

Kahvaltı sonrası Genel Başkan Olcay Kılavuz üniversite temsilcilerini makamında ağırladı. Makamında üniversite temsilcileri ile sohbet ortamında bir toplantı gerçekleşti. Kılavuz üniversite temsilcileri ile yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Üniversitelerde ki illegal örgütlenmelerin ve çıkarmak istedikleri çatışmanın farkındayız. Dağdan inmiş, ismini söylemekten, imzasını atmaktan aciz olanlar; derece ile girilen okullara, bölümlere yerleşiyorlar. Okullarda eğitim alma özgürlüğünü gasp ediyorlar, bu özgürlüğe sahip çıkmak isteyen her kim olursa olsun düşman kesiliyorlar. Devletin valisi, rektörü, dekanı çözüm süreci safsatası adı altında tüm olaylara göz yumuyorlar. Dün terör sıfırken bugün zirve yapmasının sebebi çözümcülerdir. T.C. ibareleri kaldırılıyor, “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünü söylemek suç sayılıyor, bayrak indiriliyor, güneş görmüş kar gibi milli ve manevi değerler eriyip gidiyor. Fakat Ülkü Ocakları ayrışmayı tetiklemeye çalışanlara fırsat vermeyecek, Türk Milletinin umudu olacaktır. Ülkücü Türk Gençliği inanç, kararlılık ve cesaretle hedeflerine ulaşacak ve Türk Milletinin duygularına tercüman olmaya devam edecektir. Türk milletinin en karanlık günlerinde umut ışığı olan Türk gençliği bugün de milletimizi içinde bulunduğu durumdan çıkaracak azim ve kararlılığı gösterecektir. Milletimizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan ülkücü gençler, yorulmadan, hiçbir engel tanımadan, arkanıza bakmadan çalışmak mecburiyetindesiniz. İçinde bulunduğumuz bu kokuşmuş düzende bin bir cefayla kurulmuş olan hareketimize zeval gelmemesi adına doğru düzgün yaşayacak, çevrenize örnek olacaksınız. Bu dava bu milletin, kurtuluş davasıdır.  Bu kutlu davanın bugünkü sancaktarları da siz Milliyetçi Ülkücü Gençlersiniz.

 

 

 

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter