Ankara Ülkü Ocakları Kızılcahamam’da Gençlik Kampı Düzenledi

Ankara Ülkü Ocakları, üniversite teşkilatlarının dinamizmini arttırmak, teşkilat mensuplarının kaynaşmalarına,  fiziksel ve ruhsal olarak dinlenmelerine katkı sağlamak amacıyla İl Başkanı Ozan Özdemir’in de katılımlarıyla Kızılcahamam’da Gençlik Kampı düzenledi.

Kamp; Ankara Ülkü Ocakları üniversite teşkilatlarının Kızılcahamam Ülkücü Şehitler Anıtı’nı ziyareti ve şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı.Kampın 1.gününde sabah kahvaltısının ardından Prof.Dr. Çetin Elmas hocamız teşkilat mensuplarımıza, Sosyal Medya ve Siyasal İletişim konulu bir konferans verdi. Konferansın ardından kültürel ve sportif aktivitelerde bulunan Ankara Ülkü Ocakları’na bağlı üniversiteli arkadaşlarımız, sosyal tesislerde dinlenme olanağı buldular.

Özellikle yenilen akşam yemeğinin ardından, Ankara Ülkü Ocakları İl Başkanı Ozan Özdemir ile teşkilat mensuplarının gece geç saatlere kadar süren içten sohbetleri, Ülkü Ocaklılar arasındaki kardeşlik bağlarının pekişmesini sağladı.

Kızılcahamam ormanlarının tertemiz havası eşliğinde, sabah erken saatlerde yapılan doğa yürüyüşüyle başlayan 2.günde, sabah kahvaltısının ardından sosyal tesislerde dinlenmeye çekilen Ülkü Ocaklılar, yenilen öğle yemeğini müteakiben, Prof.Dr. Celalettin YAVUZ hocamızın, dış politikadaki son gelişmeler üzerine verdiği konferansla dünya siyaseti hakkında yoğun bir fikir alışverişinde bulundular.

Konferansın ardından sportif aktivitelerde bulunmak üzere spor tesislerine gelen Ankara Ülkü Ocakları mensupları, burada futbol oynayarak, havuza girerek vakit geçirdiler. Yenilen akşam yemeğinden sonra yapılan samimi sohbetler ve edilen dualarla bedenleri ve ruhları tazelenen üniversite teşkilatları, daha zinde, daha güçlü olarak fakültelerinde dalgalandırdıkları 3 Hilalli sancağa rüzgar katmak için yeniden yollara düşerek kamptan ayrıldılar.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter