Ankara Ülkü Ocakları Anıtkabire Yürüdü

Ankara Ülkü Ocakları Üniversiteler Birim Başkanlığı 11 Mayıs 2013 tarihinde Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde gerçekleşen hain ve şerefsizce saldırıda ŞEHİT olan Vatandaşlarımız için Gazi Üniversitesi Merkez Kampüs A kapısından Anıtkabir’e yürüyüş düzenledi.

Yürüyüşe Üniversiteler Birim Başkanı Nuri Köroğlu, Üniversiteler Birim Başkan Yardımcısı Cem Tutsoy, İl Ocak Yöneticileri, Gazi Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Ali Çöşge ve fakülte teşkilatı yöneticileri katıldı. Yürüyüş Gazi Üniversitesi A kapısında Reyhanlıda şehit olan vatandaşlarımız için kılanan gıyabi cenaze namazı ile başladı. Gıyabi Cenaze namazı esnasında açılan dev Türk Bayrağı’nın üzerine Reyhanlıda şehit olan vatandaşlarımızı temsilen karanfiller bırakıldı.

Üniversite Teşkilatına mensub ülküdaşlarımız daha sonra kendilerine eşlik eden ve Beşevler bölgesinde güvenliğimizi sağlamak amacıyla bekleyen Emniyet Güçlerine karanfil hediye etti. Karanfil takdimi sırasında çok renkli ve duygu yüklü anlar yaşandı. “Polise Uzanan Eller Kırılsın” Sloganları ile Emniyet güçlerimize manevi destekte bulunuldu. Beşevler Tandoğan İstikametinden Anıtkabire Ulaşan Gazililer Ata’nın huzuruna çıktıktan sonra toplu fotoğraf çektirip yürüyüşe son verdi.

Reyhanlı’da şehit olan vatandaşlarımız için bu yürüyüşte bizleri yalnız bırakmayan ülküdaşlarımıza , bizlerin güvenliğini sağlayıp bizlere eşlik ederek yürüyüşümüzün sıkıntısız geçmesini sağlayan Emniyet Güçlerimize teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.


 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter