Amasya Ülkü Ocakları’ndan Türk Dünyası Sohbetleri

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Amasya İl Başkanlığı tarafından ” Türk Dünyası Sohbetleri ” adı altında Amasya Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda ” Türk Dünyasının Kültürel Şifreli ” konulu seminer programı düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan Şen, seminere katılan konuklara Türk tarihinde kültürel olarak yaşantımıza işlenmiş örf ve adetlerimizin, günümüzdeki ve tarihi dönemimizdeki gelişim sürecinden, değişikliklerinden ve bu sürecin zamanı hakkında bilgiler vermiştir.

Seminer ile ilgili düşüncelerini dile getiren Amasya Ülkü Ocakları İl Başkanı Sayın Veysel SAKA ” Bizleri kırmayıp davetimize icabet eden Sayın Serkan ŞEN hocamıza çok teşekkür ediyorum. Türk dünyasının kültür bağları ile ilgili bizlere çok kıymetli bilgiler vermiş olup bizlerin bu konuda daha çok aydınlanmasına vesile olmuştur. Amasya Ülkü Ocakları olarak bizler bu tür sohbetlerimize devam edeceğiz.”

Seminere konuşmacı olarak katılan Doç. Dr. Serkan ŞEN ise ” Böyle bir program hazırladıkları için Amasya Ülkü Ocakları İl Başkanı Veysel Saka başta olmak üzere yönetimdeki arkadaşları ve katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum. Bilgiler başkalarına aktarıldıkça değerlenir. Bizde kültürel bilgilerimizi, örflerimizi, adetlerimizi yaşayarak ve nesilden nesile aktararak devam ettiriyoruz. Bu konuda benim de bir emeğimin geçmesi beni fazlasıyla mutlu ediyor.” dedi.

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter