Amasya Ülkü Ocakları’ndan Hastane Ziyareti

Amasya Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Erkan Kaşka, beraberinde il ocak yönetiminde görevli olan Sinan Koyuncu, Tolga Öztürk, Serkan Tekin ve Görkem İnce ile birlikte bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefettin Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki hastaları ve sağlık personelini ziyaret etti.

Hastalara bu mübarek kadir gecesinde moral ziyareti yaptıklarını anlatan Amasya Ülkü Ocakları İl Başkanı Erkan Kaşka: “Hastalarımıza moral verebildik ise ne mutlu bize. Ben tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

Kaşka: “On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşıyoruz, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın sevinç ve heyecanını bir arada yaşıyoruz. Kur’an-ı Kerim’in ilk olarak dünya semasına indirildiği Kadir Gecesi en değerli ve feyizli gecedir. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma gibi manevi güzelliklerin daha fazla yaşandığı bu gecenin sevgi ve hoşgörü ortamı getirmesini diliyorum. Tüm Amasyalı hemşehrilerimin ve İslam aleminin Kadir Gecesini en içten dileklerimle kutlar, memleketimize ve tüm İslam alemine huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Ramazan boyunca İslam coğrafyasında kadın, çocuk, yaşlı demeden Müslümanlara reva görülen zulüm, şiddet ve cinayetlerin üzüntüsünün yürekleri dağladığının altını çizen Kaşka, şunları kaydetti: “Bu hüzünle ramazanımız buruk geçti. Kadir Gecesi’ni idrak ederken, dünyanın neresinde olursa olsun açların, yoksulların, mahrumların, mağdurların, zayıf bırakılmışların, zulme uğramışların haklarına dikkat kesilmek, onların dertleriyle dertlenmek, acılarına ortak olmak, yaralarını sarmak hepimizin vazifesidir. Zalimlerin hak ve hukuk tanımayan, azgınlaşan ve şımaran iradelerine karşı tavır almak, kısacası insanlığın barış ve huzuru için hayrın anahtarı şerrin kilidi olmak, yeryüzündeki bütün Müslümanların sorumluluğudur.”


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter