Amasya Ülkü Ocakları’ndan Amasya Genelgesi Programı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Amasyalılarla Birlikte Hazırladığı Cumhuriyetin Doğum Belgesi Amasya Tamiminin 95. Yıldönümü Kutlamaları Kapsamında Amasya’da Stant Açan Ülkü Ocaklarına Gösterilen İlgi oldukça yoğundu

Amasya Tamiminin yayınlanışının 95. yıldönümü kutlamaları kapsamında Amasya Valiliği ve Amasya Belediyesinin düzenlediği 12-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Haftası etkinleri kapsamında İstasyon Caddesinde Bayrağa Saygı standı açan Amasya Ülkü Ocakları vatandaşın takdirini topladı.

Amasya Ülkü Ocakları İl Başkanı Veysel Saka;  “12 Haziran 1919 Tarihinde Amasya’ya gelen Mustafa Kemal Atatürk Amasyalılar ile birlikte Milli Mücadele ateşini yakmış, 22 Haziran tarihinde imzalanan Amasya Tamimi ile de milletin istiklalini yine milletin azim kararının kurtaracağını tüm dünyaya ilan etmişti. Amasya Ülkü Ocakları olarak bizler bu anlamlı haftanın 95. Yıldönümünde fuar alanına stant açtık. Açtığımız standın ismini Bayrağa Saygı standı koyduk. Değerli Ülküdaşlarımızın ve aziz Amasyalıların standımıza gösterdiği ilgi bizleri mutlu etti” dedi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter