Amasya Ülkü Ocakları Engellileri Unutmadı

Amasya Ülkü Ocakları, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Amasya’da Faaliyet Gösteren Engelli Derneklerini Ziyaret Etti

Amasya Ülkü Ocakları İl Başkanı Veysel Saka, beraberinde Ülkü Ocakları yönetimi ile birlikte Amasya’da faaliyet gösteren Türkiye Sakatlar Derneği Şubesini, Yeşilırmak Engelliler Spor Kulübünü, Türkiye Beyazay Derneğini, Sevgican Anadolu Engelliler Derneğini, Amasya Engelliler Spor Kulübünü, Amasya Görme Engelliler Spor Kulübünü ve Altınokta Körler Derneği’ni ziyaret etti. Ziyaretler sonrası açıklama yapan Amasya Ülkü Ocakları İl Başkanı Veysel Saka, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tüm engelli kardeşlerimize karşı olan sorumluluklarımızı hatırlatan bir gündür. Lakin onları sadece bu bir gün içerisinde hatırlamak doğru değildir. Önemli olan her zaman onlara karşı sorumluluklarımızı bilmek, saygı ve sevgimizi göstermektir. Unutulmamalıdır ki, her birey birer engelli adayıdır” dedi.

Saka “Bizler engelli kardeşlerimiz için gereken özen ve ilgiyi göstermeli, onların yaşamış oldukları sorunların çözümü konusunda yapılması gereken çalışmalarda yardımcı olmalıyız. Elbette büyük veya küçük olsa da herkesin yapabileceği bir şeyler vardır. İşte bu yüzden üzerimize düşen görev konusunda gereken titizlik gösterilmelidir. Bilmeliyiz ki, dünya nüfusunun yaklaşık olarak yüzde 10’unu, Türkiye nüfusunun da yaklaşık yüzde 13’ünü engelli vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Toplumun böylesine yüksek bir oranın içinde barındırdığı engelli bireylerimiz de elbette tüm diğer bireyler gibi eşit haklara sahip olmalıdır. Ama ne yazık ki bugünkü şartlara bakıldığında engelli vatandaşlarımıza gösterilen ilgi ve itina yetersiz kalmaktadır. Onların içinde bulundukları psikolojik, sosyolojik, ekonomik ve sosyal ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir. Öncelikle zihinlerdeki engel olmak üzere tüm engellerin kaldırıldığı Türkiye özlemimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü” kutluyor, tüm engelli kardeşlerimizin yaşam kalitelerinin yükseltilmesini, hak ettikleri imkânların tanınmasını, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum” diye konuştu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter