Alanya Ülkü Ocakları’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Alanya Ülkü Ocakları, Cumhuriyet’in 90. yılını coşkuyla kutladı.

İlk olarak üniversiteli ve orta öğretimli Ülkücüler Atatürk Anıtı’na kadar yürüyerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladılar. Çok sayıda vatandaşın da katıldığı yürüyüş sırasında güzergahtaki evlerin balkonlarından Türk Bayraklarını sallayan vatandaşların sloganlara eşlik etmesi gözlerden kaçmadı. Yürüyüş Alanya Atatürk Anıtı önünde İstiklal Marşı ve Andımız okunmasıyla sona erdi.

Alanya Ülkü Ocakları’nın daha sonra birlik ve beraberliğimizin en güçlü hissedildiği günlerden biri olan 29 Ekim’de “Gençlik Buluşması” adıyla düzenlediği program Alanyalıları bir araya getirdi. Genç, yaşlı, küçük, büyük demeden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşayan inanmış kalplerin buluştuğu gecede misafirlere yemek ikram edildi.

Programa, Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Çınar, MHP Alanya İlçe Başkanı Cafer Uyar, ilçe yönetim kurulu üyeleri, Üniversite ve orta öğretim teşkilatları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gecede konuşan Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Çınar, Cumhuriyet’in Türk milletine duyulan derin sevgi, saygı ve muhabbetin eseri olduğunu ifade etti. Alanyalıların milli ve manevi değerlerine olan bağlılığından söz eden Çınar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın “Lider Ülke Türkiye” hedefinde yürümemize vesile olmasını diledi.

Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Çınar’ın konuşmasının ardından program sona erdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter