Aksaray Ülkü Ocakları 1000 Kişilik Kapadokya Gezisi

Ülkü Ocakları’nın Kapadokya gezisine rekor katılım.Aksaray Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu Geleneksel Nevşehir Kapadokya gezisi yaklaşık bin kişilik rekor bir katılımla gerçekleşti..
Ülkü ocakları önünden otobüslerin hareket etmesi ile başlayan gezide Nevşehir de rehberler tarafından karşılanan öğrenciler rehber eşliğinde Kapadokya gezisine başladı.
Avanos’ta bulunan Zelve Vadisinde bulunan peri bacalarını gezen öğrenciler ardından da Hayal Vadisi üzerinden Ürgüp’e geçtiler. Ürgüp’te şehir turu atan öğrenciler Asmalı Konak başta olmak üzere bazı televizyon dizilerinin çekildiği mekanları da görme imkanı buldular.
Ürgüp’ün ardından Göreme’ye geçen öğrenciler Göreme’de bölgenin en önemli tarihi mekanları arasında gösterilen Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ettiler. Müze’de bulunan tarihi eserler hakkında bilgi alan basın mensupları, bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek anı ölümsüzleştirdiler.
Avanos’ta bulunan çömlek atölyesini de gezerek yetkililerden bilgi alan gençler Üçhisar İlçesi’ne geçerek, bölgenin en büyük kalesi olan Üçhisar Kalesi’nin önünde hatıra fotoğrafı çektirerek, tarihi turu tamamladılar.
Gezinin son durağı olarak Hacı Bektaş İlçesi’nde bulunan Hacı Bektaş-i Veli Hazretlerinin Türbesini ziyaret ederek bol bol dua eden öğrenciler akşam namazını da Hacı Bektaş Külliyesinde kıldıktan sonra geziyi tamamlayarak Aksaray a döndüler.
Günübirlik geziden büyük bir keyif alan öğrenciler organizasyonun düzenlenmesinden dolayı Ülkü Ocaklarına teşekkür ettiler.
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Av. Ferit Köse; “Genç arkadaşlarımızın tanışıp kaynaşmasını ve bölgemizin tanıtılmasını amaçladığımız geziye öğrenci arkadaşlarımızın 20 otobüslük yoğun katılımı bizleri çok memnun etmiştir.
Gezimizde tarihi ve turistik yerler olan Ürgüp Göreme Zelve Üçhisar ve Avanos bölgeleri ziyaret edilmiştir.Aksaray Ülkü Ocakları olarak  bu tür sosyal ve kültürel faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Gezimize katılan,emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter