Trabzon-Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanlığı Tiyatro Etkinliği Gerçekleştirdi

Trabzon-Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanlığı, Akçakurt tiyatro topluluğu tarafından 3 seanstan oluşan ‘Dar Ağacında Hakk’a yürüyen şehitler’ isimli tiyatro oyunu ile Akçaabat’ı buluşturdu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan gece konuşmalar ile devam etti.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah Atasoy; Kıymetli Akçaabatlılar, protokolümüzün saygıdeğer misafirleri Akçakurt tiyatro topluluğunun düzenlemiş olduğu” Dar Ağacında Hakka yürüyenler “ isimli tiyatro gecemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Milli ve manevi değerlerimizin aşındırıldığı, sürekli hor görüldüğü, Türk Milliyetçiliğin ayaklar altına alındığı, şu günlerde Ülkücü Hareketin 1980 ihtilali ile inandığı derler uğruna çektiği zulümleri bir nebze olsun anlatabilmek için bu tiyatro gösterisini hazırladık.

Ülkücü hareketin Şehitler kervanına katılan son yolcusu ege Üniversite’sinde kol gezen pkklılar tarafından kahpece Şehid edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’dur.

Cennet Mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in sözlerine dikkat çekmek istiyorum. Türk Milletini, Türklük şuur ve gururuna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası Hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluna, çağırıyorum. Hareketin adını isteyenlere açıkça ilan ediyorum Yeniden maneviyata dönüş” hareketidir.

Tiyatromuzu hazırlanmasında geceli gündüzlü çalışan Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanlığının değerli mensubu Ülküdaşlarıma ve MHP Akçaabat İlçe Başkanı Miraç Çınar’a teşekkürlerimi sunuyorum.

Sözlerimi Bayrak şairi Arif Nihat Asya’nın şu dizeleri ile bitirmek istiyorum.

O ses der ki bana -Ey oğul, yazıklar olsun sana!
Mezarımı kirleten, şu mahlûka baksana!
Baktım gafiller düşmüş hainlerin peşine
Dedim Bozkurtların yurdumda, çakalların isi ne?

Allah’a emanet olun! “ ifadelerini kullandı.

Gecede konuşma yapan Ülkü Ocakları Trabzon İl Başkanı Mihrab Altınışık ise şunları kaydetti;

“ Böyle anlamlı bir günde bizi bir araya getiren Cenab-ı Allah’a Şükür ediyor buna vesile olan Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı Başta olmak üzere yönetiminde bulunan dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

Siz değerli ülküdaşlarıma katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Birazdan hep beraber izleyeceğimiz “dar Ağacında Hakk’a yürüyenler isimli tiyatro gösterisinde ülkücü Şehidi Halil Esendağ Ağabeyimizin şahsın tüm ülkücü Şehitlerimizi Allah’ın izni ile Yâd edeceğiz.

Zaman zaman hüzünlenecek zaman zaman gözlerimiz dolacak zaman zaman ağlayacağız lakin her zaman gururlanacağız. Huzurlarınızda ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran ve son ülkücü Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu dua ile minnet ile şükranla anıyorum.

Ülkücü hareket çile ile sınanıyor ızdırap değirmeninde öğütülüyor, aşk ateşinde kızartılıp örs ile çekiç arasına terbiye ediliyor.

Biz inanıyoruz ki bu ilahi düzen bizleri bir yerlere ve bir şeylere hazırlıyor özellikle son 300 yıldır öz benliğini kaybetmiş mukaddes değerleri bertaraf edilmiş içerisinde bulunduğu buhrandan çıkış yolu arayan Türk milleti hasretini çektiği kurtarıcısını bekliyor. Kalben inanıyorum ki necip Türk milletini bu buhrandan kurtaracak aksiyon adamları ülkücü hareketin değerli mensupları olacaktır.

Buradan Türk milletine seslenmek istiyorum ülkücüler sadece bir neslin Fedakâr, cefakâr evlatları değil, kutlu bir medeniyet düşüncesinin savunucuları haklı mirasçıları yılmaz savaşçıları ve bu kutlu düşüncenin yeniden hayata geçmesini sağlayacak olan mukaddes kadrolarıdır.

Unutmayalım ki Ülkücü Hareket dün olduğu gibi bu gün de gelecek nesillerin teminatıdır.

Kahpe düzenin yiğit çocukları yaşasın Ülkü Ocakları.

Ne mutlu Türk’üm diyene!”

Ülkücü Hareketin 1980 darbesi ile verdiği Haklı mücadeleyi ve İdam edilerek Şehid edilen Halil Esendağ’ın hayatını anlatan duygusal oyun gözyaşları ile son buldu.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter