Afyonkarahisar Ülkü Ocaklarından Fırat Çakıroğlu’nu Anma Programı

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları tarafından ocak binasında Kuran ı Kerim ve dualarla anılan Fırat Çakıroğlu ve bu uğurda şehit edilen Ülkücü ağabeylerimiz ve vatan için canlarını veren polis ,askerlerimiz için dua edildi.

Ülkü ocakları önünde  başlayan yürüyüş, Merkez PTT önünde sona erdi. Burada açıklamalarda bulunan Afyonkarahisar Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanı İbrahim Yiğit, ‘Bilindiği üzere Terör olaylarının yoğunlaştığı bu günlerde yaşanan acı olaylar herkesçe bilinmektedir. Ülkü Ocakları olarak, ihanet şebekelerinin, ülke genelinde birçok üniversitede eğitim ve öğretim faaliyetlerini baltalayacağını, üniversite öğrencilerinin can ve mal güvenliğine kast edeceğini, eğitim hakkını gasp edeceğini, başta Ülkücü Milliyetçi öğrenciler olmak üzere üniversite öğrencilerine yönelik kirli tezgahlar sergileyeceğini defalarca dile getirdik. Bölücü terör örgütünün, üniversitelerdeki öğrenci görünümlü eli kanlı canilere ihale ettiği alçaklıkları, başta üniversite yönetimleri olmak üzere yetkili tüm mercilere bildirmemize rağmen hiçbir önlemin alınmadığını büyük bir üzüntü  ve öfkeyle izlemekteyiz…

Yaşanan son olaylar ırkçı – bölücü terör örgütünün iğrenç yüzünü bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır. Eşkıyadan özgürlük savaşçısı yaratmak isteyenler bir kez daha yanılmıştır. ‘Analar ağlamayacak’ diyenlerin düştükleri gaflet bir kez daha görülmüştür, analar ağlamaya devam etmektedir. Teröristi cesaretlendirmenin, Terör karşısında geri adım atmanın olumlu sonuçlar doğurmayacağına bir kez daha şahit olunmuştur .

Çözüm süreci denen dönem içersinde bölücü örgüt kadrolarını artırmış, eylemlerini planlamış, üslerini kurmuş ve hareket alanlarını belirlemiştir. Bugün burada büyük Türk ülküsü’nün yılmaz yıkılmaz iman kalelerinden  olan Fırat Çakıroğlu’nun, Türkmen dağı şehitlerimiz Burak Misinci’nin, Selami Aynur’un , İbrahim Küçük’ün, Doğu’nun neferi Tillo Kaptan’nın yılmaz sesimiz gazeteci Cengiz Akyıldız’ın acısı halen yüreklerimizi kor gibi yakarken, önceki gün Ankara’da yaşanan patlama ve Güneydoğu’dan gelen şehit haberleri bizleri üzmekte ya başkanlık ya kaos diyen basiretsiz siyasetçi ve gazeteci bozuntuları ise halkımızla adeta dalga geçmekte ve camiamızı öfkelendirmektedir. Şehidimiz Fırat Çakıroğlu’nu rahmetle anarken , Ankara patlamasında hakkı rahmetine kavuşan şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum’dedi.

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter