Adana Ülkü Ocaklarından Şiir Dinletisi

Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı “Kahramanlık ve Şehadet konulu Şiir Dinletisi” düzenlendi.

Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı Bayanlar Birimi tarafından tertiplenen kahramanlık ve şehadet konulu şiir dinletisi Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner Deniz, Milliyetçi Hareket Partisi Adana Başkanı Yusuf Baş, Adanalı Taş Medreseliler Başkanı Fuat Toygar, Adana Ülkü İşçiler Başkanı Mahmut Çelikel, 25.26. MHP Adana Milletvekili Adayı aynı zamanda Adana Ülkü Ocakları Eski Başkanı Mehmet Ali Arslan ve birbirinden değerli Ülkücülerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Program şehitler için saygı duruşu ve sonrasında istiklal marşı ile başladı. Programda ilk konuşmacı olarak sahneye çıkan Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner Deniz;

Değerli misafirler; Adana’nın yiğit bozkurtları ve iffet abidesi asenaları hepiniz hoşgeldiniz, şeref verdiniz. Ferakat ve fedakârlığın zirvesi, fazilet ve ahlakın en seçkin örneği, bir dava yolunda ser vermektir. Kutlu davamızın, kutlu neferlerinin tereddüt etmeden şehadete yürüyüşü gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki bu sebeptendir. Ülkü Ocakları’nın her bireyi fedakârlık, fazilet ve ahlakın timsalidir. Bu vatan için şerefli ölümlere koşan kahraman ırkın çocukları, Fırat’tır, Buğra’dır, Serhat Turak’tır. Çünkü onlar felaketleri bertaraf etmek için şahlanan, her türlü bölücülüğe karşı bozkurt duruşunu gösterip göğüs geren, şehadete yüz sürmek için yarışan yiğitlerdir. Bizim de talibi olduğumuz şehadet mertebesine erişmiş bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun.  Vatan için toprağa düşmüş tüm şehitlerimize selam ve dua ile…”  diyerek sözlerini tamamladı.

Sonrasında konuşma alan Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı Bayanlar Birimi Sorumlusu Zehra Aydın;

“Sarp dağlardaki bimarlığı, kanıyla yıkayan Mehmetçik birbir şehadete ererken bize de vatan sağ olsun demekten fazlası kaldı. Yine en güzel şehadet Ülkücüye yakıştı. Kimimiz bir evin bir oğlu Fırat olup düştük toprağa, kimimiz davamızın yolunda Buğra Koçlar olup boyandık al kanlara boyandık. Göklerin ordusuna çok asker gönderdik. Şehitlerimizi önce toprağa sonra yüreklerimize gömdük. Acz içinde kıvrana kıvrana şehadete susamış bir Ülkücü’den daha güçlü bir silah keşfedilemediğine, ne yazık ki bu kutsala kirli eller ve amellerde uzanmak istedi. Hayasızca yanlışın arkasından koşanlar, davaya meşale olması gerekirken gölge edenler, önce vicdanlar sonra da tarihin önünde yargılanacaktır şüphesiz .”Çünkü bu dur cihanda benim en meslek, sözüm odun gibi olsun ama hakikat olsun tek!” Bu dava 350 milyon Türk’e yol başçı, bu dava ulu! Ben de diyorum ki benim vatanımın sınırları Kars’tan başlayıp, Edirne’de bitmez. Hazerimin hürriyet hürriyet diye çalkalandığı kıyılarda başlar, Viyana’da biter.! Ne mutlu bu coğrafyada şehit olana, ne mutlu kevserden kana kana içine. Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Abdullah Buğra Koçlar ve Serhat Turak nezlinde bu yola baş koymuş ve şehadete yürümüş bütün şehitlerimize rahmet, minnet ve dua ile… Ruhları şad olsun!” diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmalar sonrasında başlayan program akışında Ülkücü Şehitlerden Ruhi Kılıçkıran,  Ertuğrul Dursun Önkuzu, Süleyman Özmen, Ahmet Kerse, Halil Esendağ, Yusuf İmamoğlu, Serhat Turak, Abdullah Buğra  Koçlar, Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Selçuk Duracık için hazırlanan sinevizyon sunumu yapılıp sonrasında belirlenen şiirler ve türküler seslendirildi. Program sonrası sunucu ve dinletiyi hazırlayanlara plaket takdimi gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter