Adana Ülkü Ocakları Ülkücü Şehit Yunus Uzun’u Andı

Adana Taşmedreseli Ülkücüler, 18 ocak 1988’de Aydın Özel Tip Kapalı Cezaevi’nde  hayatı kaybeden Yunus Uzun’u ölüm yıldönümü nedeniyle dualarla andı.Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen programa Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Yunus Uzunlular ve Karasalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Taşmedreseliler Adana İl Başkanı Fuat Toygar, MHP Çukurova İlçe Başkanı Sertan Duran, merhumun arkadaşları ve çok sayıda ülkücü  katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuran’ı Kerim Tilaveti okundu.

Açılış konuşmasını Taşmedreseliler Adana İl Başkanı Fuat Toygar yaptı. Toygar, 18 Ocak’ın kendilerinde derin bir iz bıraktığını belirterek: ‘’bugün 18 ocak yüreğimizden bir parçanın sökülüp alındığı gün. Türk Milletin’in tarihinde önemli yiğitler vardır. Kafkaslar’da Şeyh Şamil gibi, Tanrı dağlarında Osman Batur gibi, Çin sarayını basan Kürşat gibi, Yunus Uzun da döneminin bir Osman Batur’u bir Şeyh Şamil’i, bir Kürşat’ıdır” dedi.

12 Eylül öncesi mücadele veren  yiğitleri asla unutmayacaklarını belirten Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Yunus Uzunlular ise Rahmetli Yunus Uzun’un adının yaşaması için babası tarafından isminin Yunus koyulduğunu ifade ederek ‘’12 Eylül öncesinde Türkiye Ruslaşmasın komünistleşmesin, Türkiye kültür emperyalizmiyle beraber kendi öz değerlerini kaybetmesin diye milli bir mücadeleye girip canlarını, kanlarını, her şeylerini feda eden bu yiğit insanlar her zaman başımızın tacı olmuş ve olmaya da devam edecektir. Burdan bir kez daha benim de  adımın koyulmasına vesile olan Adana’nın yiğit ülkücü evladı, Türkiye’nin neresine gidersek gidelim isminden şanla, şerefle bahsettiren Yunus Uzun ağabeyimizi rahmetle anıyoruz. Allah rahmet eylesin’’ dedi.

Konuşmaların ardından Yunus Uzun’un hayatını anlatan kısa bir belgesel gösterimi sunuldu. Arkadaşları yazdıkları şiirleri okudular.

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter