Adana Ülkü Ocakları İlçeler Arası Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Düzenledi

Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanı Soner Deniz, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Beldetaş Genel Müdürü Ahmet Eroğlu, İlçe Ülkü Ocakları Başkanları ve birbirinden değerli Ülkücü Milliyetçi Harekete mensup gönüldaşların katılımıyla “İlçeler Arası Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması” gerçekleşti. Yarışmada 1.’liği Ülkü Ocakları Kozan İlçe Başkanlığı adına Burak Yücel kazanırken, 2.’liği Ülkü Ocakları Karaisalı İlçe Başkanlığı adına Şaban Gül, 3.’lüğü ise Ülkü Ocakları Pozantı İlçe Başkanlığı adına Fatih Zeytin kazandı.

Program öncesi konuşma yapan Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner DENİZ;

“Yunus Emre’nin dilindeki aşk peygamberine, Mevlana’nın dilindeki rahmet peygamberine, Ahmet Yesevi’nin dilindeki hikmet peygamberine selam olsun.

Kıymetli misafirler, değerli dava arkadaşlarım; Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlediğimiz programa hoş geldiniz. Efendimizin dünyayı şereflendirmesinin 1445. Yıl dönümünü yaşıyoruz. İnsanların batıla saplandığı, kız çocuklarının diri diri gömüldüğü bir zaman diliminde Cenab-ı HAKK, Efendimizi insanlığa gönderdi.

O, İnsanlığın zirvesi;

O, merhametin ve sevginin pınarıdır;

O, insanlığa örnek olarak gönderilmiş Rehberdir.

Rahmet elçisi efendimizin getirdiği bu kutlu mesaj bugün özünden kopmakta olan insanlık için tek çıkış noktasıdır. İnsanlığın kurtuluşu Kutlu NEBİ’nin mesajını anlamak ve tebliğ etmekten geçmektedir.

Kıymetli Misafirler; En kalbi duygularımla belirtmek isterim ki;

Biz, Ülkücüler olarak Efendimizin mesajını gönlümüzde, aklımızda ve daima ruhumuzda diri bir şekilde tutmaya and içtik. Cenab-ı Hakk yüzümüzü kara çıkartmasın. Bizleri O’nun yüce ahlakıyla şereflendirsin. O’nun yolundan giderek O’nunla benzeşmeyi nasip etsin. Bizleri O’nun hürmetine bağışlasın ve cennetinde komşu eylesin.

Yüce Rabbim; Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Irak’ta ve dünyanın neresinde olursa olsun haksızlığa uğrayan tüm soydaşlarımıza yardım eylesin. İçinde bulunduğumuz bu manevi günlerin rahmeti ve bereketi üzerlerine olsun. Düşmana karşı onları muzaffer kılsın.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, programa katılımlarınızdan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. “ dedi.

Yarışmaya Ülkü Ocakları Yüreğir, Seyhan, Çukurova, Sarıçam, Karataş, Yumurtalık, Ceyhan, İmamoğlu, Kozan, Aladağ ve Pozantı İlçe Başkanlıkları katıldı. Yarışma öncesi İlahi grubu seslendirdiği ilahilerle mest ederken yarışma arasındaysa semazen gösterisi gerçekleştirildi.

Yarışma sonrası tüm katılımcılara katılım sertifikası takdim edilip katılımcı Ülkü Ocaklarına ise plaket verildi.

Yarışmada 1.’liği Ülkü Ocakları Kozan İlçe Başkanlığı kazanırken, 2.’liği Ülkü Ocakları Karaisalı İlçe Başkanlığı, 3.’lüğü ise Ülkü Ocakları Pozantı İlçe Başkanlığı kazandı.

1.’ye hediye tablet ve tabloyu Ülkü Ocakları Adana İl Başkanımız Soner Deniz takdim ederken, 2.’ye Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü, 3.’ye ise Beldetaş Genel Müdürü Ahmet Eroğlu takdim etti.

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter