Adana Ülkü Ocakları Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Ülkü Ocaklar Adana İl Başkanlığı Bayanlar Birimi tarafından tertiplenen 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde stant açıp karanfil ve kendi hazırladıkları hediyeleri dağıttılar.

Adana Atatürk Caddesinde açılan stant ve hazırlanan pankartlar büyük ilgi gördü. Ayrıca standa gelerek bayanlara çiçek dağıtan Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner Deniz ise yaptığı bu davranıştan ötürü çevrede bulunan herkes tarafından takdir edildi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile alakalı açıklama yapan Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner Deniz;

“Kadın cinayetlerinin %1400 arttığı bugünlerde kaybolan Türklük şuuru ve toplum ahlakına dikkat çekmek gerekir. Gün geçmiyor ki psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalmış, cinsel istismara uğramış kadınların, evlatları acımasızca katledilmiş anaların feryatlarını duymayalım.

Tarihe adını altın harflerle yazdırmış olan Yüce Türk kadını yalnız başına otobüse binemez. Yolda yürüyemez ve hatta okullarına güven içerisinde gidemez olmuştur. Tezahür eden suçlara verilen cezalar caydırıcılıktan çok uzak kalmıştır.

26 kişinin tecavüzüne uğrayan 13 yaşındaki kızla ilgili davada kızın her şeyi bilerek ve rızasıyla yaptığı iddiasıyla sanıklara büyük ceza indirimi yapan adalet kimin ve hangi zihniyetin adaletidir.

Gencecik yaşlarında dünyanın en çirkin yüzüyle karşılaşan kızlarımız bir bir intihara sürüklenmiştir. 22 yaşında öz ağabeyi tarafından tecavüze uğrayan Aysun Altay ise intihar ettiğinde 23 yaşındaydı. En hakiki şahidi vicdanımızdır ki bu intihar değil cinayettir.

Daha adını sayamadığımız nice yiten canlar, duyamadığımız nice kısık sesler var. Kamuoyunu bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor ve yetkililere açık çağrıda bulunuyoruz. Vatana ihanete, terör ve tecavüze idam geri getirilsin. Milletimizin teminatı kahraman Türk kadını dik dur, vakur duruşundan taviz verme. Çünkü sen yerlerde sürünmeye değil omuzlar yükselmeye layıksın.
8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun. Daha temiz, daha masum bir dünya ümidiyle Allah’a emanet olun.” Dedi.

 

 

Sonrasında çiçek dağıtımı devam ederken etkinlik sonrası açıklama yapan Ülkü Ocakları Adana İl Bayanlar Birimi Sorumlusu Zehra AYDIN;

“Basın ve Kamuoyuna önemle duyurulur.

Son 10 yılda 7122 kadınımız katledilmiştir. Bu cinayetler sadece binlerce canı almayıp, binlerce çocuğu yetim bırakmış olup binlerce anaya da evlat acısı yaşatmıştır. Uzaklaşılan gelenekler yozlaşan kültür, yüz çevrilen ve unutulan Türk tarihi bu cinayetlerin tanıklarıdır. Bundandır ki Sabiha Gökçen, Dilşat Hatun, Nezahat Onbaşıyla tasvir edilen Türk kadını toplumun ahlaki çöküntüsü neticesinde Özgecan, Cansel, Aysun ve Ünzile ile anılır olmuştur. Kadın memleketin ana meselesidir. Kadın, İstiklal muharebesinde cepheye mermi taşıyan askerdir. Kadın, savaş meydanlarında baş alıp, baş veren Tomris Hatundur. Kadın, fetihler sahibi, fatihi doğuran anadır. Kadın, Osmanlıyı Anadolu’nun kalbine kurduran anadır. ”

Çift süren, tarlayı eken, ormandan odun getiren, ocakların dumanını tüttüren bunun yanında kağnısıyla kucağındaki yavrusuyla yağmur demeyip cephenin mühimmatını taşıyan hep o Yüce Türk kadını olmuştur.

Bizde diyoruz ki kadın sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde anılmasın. Memleketin her bir karışında şiddete, tecavüze ve tacize maruz kalmış kaç kadın varsa dalga dalga yankılansın sesi. Türklük şuuru ve İslam ahlakında da olduğu gibi cennet anaların ayakları altındadır. Cennetimize sahip çıkın efendiler Yaradan’ın emanetine riayet edin.”

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter