Adana Ülkü Ocakları ‘CEHALET’le Mücadele Ediyor

Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı’nca düzenlenen Türk gençliğinin uyuşturucuya karşı mücadelesini konu alan ”CEHALET” adlı tiyatro gösterisi yapıldı.

Ülkü Ocakları Genel Merkez tiyatro oyuncularının ‘’CEHALET’’ isimli Tiyatro gösterimi, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda oynandı. Tiyatro gösterimine çok sayıda ülkücü genç katıldı. Tiyatro gösterimini izleyen Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Yunus Uzunlular, gençlerin ihtiyaç duyduğu her alanda eğitim çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini belirtti. Başkan Uzunlular, sözlerine şöyle devam etti: ’’ Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerin, beden ve ruh sağlığı anlamında, her alanda birikimli gençler olarak yetişmesi ve topluma kazandırmak sadece ailelerine ve eğitim kurumlarına düşen bir görev değildir. Millet olmanın bizlere yüklediği sorumluluklarımızın başında çocuklarımız ve gençlerimizi her türlü olumsuzluklara karşı korumak ve kollamak gelmektedir. Adana Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak çağımızın büyük salgını madde bağımlılığı ve uyuşturucunun milli varlığımıza Terör kadar ve hatta ondan daha fazla tehtit oluşturduğunun bilincindeyiz. Bu bağlamda madde bağımlılığına karşı milletimizi bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için ‘’CEHALET’’ isimli bu Tiyatro ile farkındalık oluşturmak istedik. Bizler, Türk gençliğinin uyuşturucu bataklığında yok olup gitmesine, ‘damarlarındaki asil kanı kirletmesine’ seyirci kalmayacağız. Zihni uyuşturulmuş, ahlakı çökmüş, dinini ve kimliğini unutmuş bitap düşmüş bir neslin ortaya çıkmaması için elimizden gelenin fazlasını yapacağız.’’dedi.

Tiyatro gösteriminde, alkol ve uyuşturucu kullanan bir gencin ailesine ve topluma verdiği zararlar tırajedik bir şekilde anlatıldı. Tiyatro’nun içeriğinde Türk örf – adetleri, İslam ahlak ve fazileti konuları yoğun bir şekilde işlendi. Ülkü Ocaklarına giden geçlerin asla alkol ve uyuşturucu kullanmayacağı, ailesine ve büyüklerine karşı saygılı olacağı vurgulandı. İbretlik sahnelerin olduğu Tiyatro oyunu, gençlerin düşürüldüğü tuzakları tek tek deşifre ederek, sonuçlarını en ince ayrıtısıyla ortaya koydu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter