Adana – Sarıçam Sarıçam Ülkü Ocakları Uyuşturucuya Savaş Açtı

Adana Ülkü Ocakları Sarıçam İlçe Başkanlığı, Sarıçam’da artan uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için çalışmalarına hız verdi. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın ve Sarıçam Kent Konseyi  Başkanı Yusuf Özer’in maddi manevi desteğini alan Sarıçam Ülkü Ocakları Başkanı Kerem Kurt, bastırdığı afiş ve dergilerle Sarıçam’da yaşayan aileleri bilinçlendirmeye koyuldu.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve Sarıçam Kent Konseyi Başkanı Yusuf Özer ile  ilçedeki esnafları gezen Başkan Kurt, tamamen bilimsel bir çalışma olan dergileri ailelere dağıtarak uyuşturu ve madde bağımlılığı hakkında bilgi verdi.

Art niyetli insanların çocukları ve gençleri uyuşturucu illetinin içine çekmek için İlkokulların ve liselerin  önlerinde zehirlemek amacıyla beklediklerini ifadede eden Sarıçam Ocak Başkanı Kerem Kurt; ‘’ Sarıçam Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak ilçemizde uyuşturucu istemiyoruz. Bu illetin önüne geçmek için elimizden ne geliyorsa onu yapacağız. En büyük görevin ailelere düştüğünü bildiğimiz için bölge esnaflarımızı ve aileleri geziyoruz. Ailelere, uyuşturucu kullanan kişinin davranışlarını, uyuşturucuya hangi sebeplerle yöneldiklerini, bu illetin önüne nasıl geçileceğini anlatıyoruz’’dedi.

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter