Kocaeli Ülkü Ocakları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Andı

Kocaeli Ülkü Ocakları Olarak İlimde, Bilimde ve Eğitimde Son Zamanlarda Kocaeli de Takdir Edilir Çalışmalarda Bulunmuştur.
Geçtiğimiz Günlerde Gökyüzü Gözlem Şenliği İle Kendisinden Söz Ettiren Sayın Melikşah TAŞKIN Bey 10 Kasım Vesilesi İle Bu Haftaki Seminer Programında Sosyal Paylaşım Sitesi Üzerinden Canlı Yayın İle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Semineri Düzenlemiş ve Tüm İlçe Ocaklarla Birlikte Eş Zamanlı Olarak Seminer yapmış Bulunmaktadır.

İl Başkanlığı Programına Konuşmacı Olarak Başiskele Ülkü Ocağı Başkanı Tarih Öğretmeni Sayın Kaan DEMİREL’in Katıldığı Programda Atatürk’ün Ailesi, Öğrencilik Hayatı, Askerliği, Katıldığı Savaşlar, İlke ve İnkılaplar, İç ve Dış Politikası ile Birlikte Kendisine Diğer Ulus Devletlerin Bakış Açısı Anlatılmıştır.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesindeki “Dahili ve Haricî Düşmanlardan” Bahsedilmiştir. Türk Gençliğinin Birinci vazifesinin, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmek Olduğu Anlatılmış Olup Seminere Katılan Ülkücüler Konuşmacıyı Dikkatle Dinlemiştir.

Seminer Sonrası Başbuğ Mustafa Kemal ATATÜRK ve Kahraman Silah Arkadaşlarının Ruhuna Kur-an’ı Kerim Tilaveti Okunmuş Olup Katılımcılara Teşekkür Edilmiştir.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter